Литвин: БЮТ Київ ніхто не подарує

П'ятниця, 25 червня 2010, 18:45
Верховна Рада внесе зміни до Конституції щодо синхронізації термінів повноважень мерів і депутатів міськрад на вересневій сесії.

Про це заявив спікер Володимир Литвин, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Верховна Рада повинна прийняти рішення (про схвалення законопроекту в першому читанні) на цій сесії в 226 голосів, і покласти цей законопроект, щоб він відлежався, ви ж знаєте, що всяке добре діло, перед тим, як має бути завершено, повинно відлежатися... А на початку вересня прийняти в 300 голосів і направити на підпис президенту", - зазначив він.

При цьому спікер висловив впевненість, що в цьому питанні не повинно бути "політичного протистояння".

"Політична влада не може бути заручником зведення політичних рахунків", - переконаний Литвин.

Коментуючи заяву свого заступника Миколи Томенка про те, що фракція БЮТ має намір вимагати прийняття рішення про проведення 31 жовтня виборів мера Києва і Київської міськради, він висловив сумнів, що таке рішення буде прийнято.

"Відверто скажу, що ніхто такого подарунка робити не буде", - підкреслив спікер.

"Я бачу мотивацію таких спроб. Я переконаний, що з політичної точки зору вони роблять абсолютно правильно і діють абсолютно логічно, оскільки ви чудово розумієте, що якщо відбудуться вибори київської міської влади і, перш за все, мера міста Києва, то опозиція мала б шанси перемогти на цих виборах", - сказав він.

Литвин зазначив, що такі вибори в Києві відбудуться в 2012 році, коли кияни обиратимуть мера міста, а в 2013 році будуть вибирати новий склад Київради.

"І що ж, знову обраний всенародно мер буде робити з радою, яка йому скаже: а у нас є свій секретар Київради. Як він буде організовувати роботу?", - заявив він.

Спікер додав, що для того, щоб прийняти рішення про проведення позачергових виборів київської міської влади, необхідно набрати 226 голосів у парламенті.

"Ну, скажімо так: що ж, проголосують за те, щоб Юлія Володимирівна стала мером міста, а потім прийняла рішення, щоб заборонити всім державним службовцям пересуватися по місту Києву?", - зазначив Литвин.

"Ви ж чудово розумієте, що тут мова йде про політичну боротьбу. У цій боротьбі опоненти такої ідеї будуть посилатися на рішення Конституційного суду і з правової формальної точки зору у них буде залізобетонний аргумент", - сказав він.

Як відомо, КС ухвалив рішення, згідно з яким представники місцевих органів влади, обрані на позачергових місцевих виборах, продовжують працювати протягом усього строку своїх повноважень.powered by lun.ua