Табачник хоче, щоб Бандеру і Шухевича в школах подавали як спільників ворога

Понеділок, 7 червня 2010, 13:33

Міністр освіти й науки Дмитро Табачник вважає, що Степан Бандера і Роман Шухевич мають бути визнані колабораціоністами.

Про це йдеться в замітці Табачника про те, яким, на його думку, має бути підручник історії для українських школярів, опублікованій на сайті Партії регіонів

"На мій погляд, насамперед підручник має бути історично коректним - трактування вітчизняної і світової історії не може змінюватися зі зміною президента чи міністра освіти, не може й не повинне залежати від особистих смаків, комплексів і фобій будь-якої посадової особи", - зазначає міністр.

"Тому підручник повинен наповнюватися фактами незаперечними (якщо, звісно, керуватися позиціями цивілізованого європейця, а не представника "маленького, але гордого", загубленого в горах племені)", - підкреслює Табачник.

Так, на його думку, у розділі історії Європи середини ХХ сторіччя "підручник повинен допомогти вчителю пояснити учням, чим відрізнялася Велика Вітчизняна війна від Другої світової, які коаліції брали участь у війні і які були їхні цілі, де проходили лінії фронтів, хто, коли, кому і з якої причини війну оголосив, хто визнаний світом агресором, хто в кого приймав капітуляцію".

"Напевно, після того, як весь цей матеріал буде якісно засвоєний учнем, у нього не буде жодних проблем із ідентифікацією особистостей Сталіна і Бандери з Шухевичем, що так хвилює сьогоднішнє суспільство", - вважає Табачник.

"В обох випадках я абсолютно згоден із колишнім прем'єр-міністром Польщі Лешеком Міллером: Сталіну не можна ставити пам'ятник, оскільки він безпосередній винуватець смерті (Міллер сказав - убивця) багатьох ні в чому не винних людей", - визнає він.

Але, зазначає міністр, "точно так ми не можемо заперечувати роль Сталіна як Верховного Головнокомандувача переможної армії та лідера країни, яка винесла основний тягар війни, у досягненні Великої Перемоги".

"А Бандера і Шухевич залишаться в історії як націоналісти й організатори масових убивств, але при цьому вони ще й будуть навічно заплямовані колабораціонізмом", - заявляє Табачник.

"Адже не існувало в 1941-1945 роках іншої української держави, крім УРСР. Більше того, навіть найбільш "правовірні" українські націоналісти ведуть державну наступність саме від УРСР, бо я ще ні від кого не чув пропозиції відмовитися від статусу країни-засновника ООН і заново просити цю організацію про прийом України", - додає він.

На думку міністра, якщо відмовитися від "радянської спадщини", то виникне "маса інших питань": політичних, територіальних, правових, майнових, фінансових - і "під їхнім тягарем звалиться держава і міцніша за Україну".

"Таким чином, люди, які воювали проти Радянської України (навіть найпалкіші шанувальники Бандери й Шухевича не скажуть вам, що вони воювали за Радянську Україну) є колабораціоністами", - упевнений Табачник.