Львівські журналісти скаржаться на тиск

Вівторок, 13 липня 2010, 12:27

Головний редактор "Львівської газети. Вісника міста" Василь Терещук заявляє про тиск нових власників на журналістів.

"Я був у відпустці, і вже тиждень є на лікарняному. Мені минулого тижня телефонували працівники, і скаржилися, що на них чиниться тиск виконуючим обов'язки випускового редактора", - зазначив Zaxid.net Терещук.

Він розповів, що у вівторок йому зателефонував журналіст Василь Худицький, якому радять написати заяву на звільнення, оскільки він не виконав замовлення.

"Хочу сказати, що це абсолютний нонсенс для "Львівської газети". Такого брутального тиску на журналістів ще ніколи не було. У зв'язку з тим, що... люди, які працюють у "Львівській газеті" можуть залишилися без роботи, я напевно буду звертатися до омбудсмена і до міжнародних журналістських організацій, щоб вони захистили людей", - заявив Терещук.

"Є законодавство, журналістська етика, свобода слова, право писати і не писати текст. Сьогодні усе це грубо порушується. Наскільки я знаю, найгірше ситуація складається саме з журналістами. Це видно навіть по змісту газети, з тем. Матеріали дуже однобокі. Це обурливо, бо теми мають бути представлені з усіх точок зору", - додав він.

Терещук також зазначив, що за його інформацією, газета потрапила під контроль депутата Львівської обласної ради.

"Фракція БЮТ не проголосувала, заблокувала можливість газеті стати комунальною, (коли це питання піднімалося на сесії Львівської обласної ради). Після цього ця людина буцімто купила газету. Наскільки я знаю, офіційно газета оформлена на третю особу", - сказав він.

"Від покупця виходила інформація, що купили за 200 тис. доларів. Це - найбільша операція купівлі-продажу ЗМІ за останні два роки на Львівщині", - додав Терещук.

На запитання, чи чинили тиск на головного редактора "Львівської газети", Терещук відповів:

"Я мав вступну бесіду із представником власника, де мені дали зрозуміти, що я їх не влаштовую. Вони знали мою позицію щодо замовних матеріалів".

Раніше Zaxid.net писав, що бізнесмени із фракцій БЮТ у Львівських обласній та міський раді купили "Львівську газету".powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!