Запопадливі коаліціанти можуть урізати термін Януковичу?

Понеділок, 19 липня 2010, 13:10

Відміна політреформи 2004 року може зменшити загальний строк каденцій нинішнього президента України.

Так вважає екс-міністр юстиції Микола Оніщук, якого цитує його прес-служба.

"Народні депутати парламентської коаліції, що підписали конституційне подання та звернулися до Конституційного Суду України щодо визнання неконституційності закону №2222, заклали міну під загальний строк повноважень нинішнього президента", - вважає Оніщук.

За його словами, у випадку ухвалення рішення КС щодо визнання неконституційності Закону України № 2222 від 08.12.2004 року в Україні може виникнути конституційний колапс. 

"Оскільки з моменту оголошення рішення КС щодо неконституційності закону № 2222, Верховна Рада України втратить ряд повноважень, визначених Конституцією України, які були набуті нею (ВР) відповідно до цього закону", - наголосив він. Зокрема, мова йде про право формувати уряд.

"Подібна річ може трапитися із повноваженнями діючого президента України. Оскільки він не зможе набути, а відповідно і здійснювати ті повноваження, які на момент його обрання президентом України за чинною Конституцією, у нього відсутні. Іншими словами, мандат від народу на здійснення яких, ним не був отриманий", - зауважив Оніщук.

"Це означає, що неминучим є проведення дочасних парламентських та президентських виборів з метою набуття Верховною Радою та президентом України повноважень за Конституцією 1996 року. В свою чергу, це обмежить загальний строк можливих каденцій нинішнього президента", - пояснив екс-міністр юстиції Оніщук.

Частина 3 ст.103 Конституції України вказує, що "одна й та сама особа не може бути президентом України більше ніж два строки підряд".

Як відомо, депутати оскаржили в КС політреформу 2004 року.

powered by lun.ua