У Тігіпка пропонують судити суддів

Понеділок, 19 липня 2010, 18:58
Для подолання корупції в судовій системі необхідно на законодавчому рівні закріпити відповідальність суддів.

Про це завила керівник експертної комісії з правових питань та судової реформи партії "Сильна Україна" Олександра Павленко.

"Коли ми говоримо, що їх не притягують до відповідальності, проблема в тому, що немає санкції, норм, в яких сказано, що за конкретні дії суддя може бути притягнутий до конкретної відповідальності", - зазначила Павленко.

За її словами, зараз близько 70% судових рішень є незаконними.

Крім власне відсутності ефективного контролю за зловживаннями суддів, до цього призводить, зокрема, низька кваліфікація слуг закону.

Щоб вирішити цю проблему, "Сильна Україна" пропонує ввести, серед іншого, "принцип кількісного скасування рішень".

Він, зокрема, передбачає встановлення граничної кількості скасованих рішень певного судді, після досягнення, якого проти нього відкривається дисциплінарне провадження.

За словами Павленка, правові наслідки для судді повинні бути розділені на декілька ступенів: відсторонення від посади на певний термін, пропозиція про зняття з посади, позбавлення права обіймати посаду судді на певний термін.

"Це допоможе знизити рівень корупції, прийняття необґрунтованих і незаконних рішень буде безпосередньо впливати на подальшу кар'єру судді", - зазначила член "Сильної України".
 
За її словами, проблемою української судової системи також є її заполітизованість. Тому необхідно змінити підходи до призначення суддів.

"Коли це буде самостійне призначення в межах самої судової влади, коли в нього не буде втручатися президент або Верховна Рада в питаннях узгодження, пролонгації повноважень, можна говорити про відносну незалежності", - вважає Павленко.

Українська правда

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування