Реклама:

Лужков проігнорував український МЗС і завів свою пісню

Четвер, 22 липня 2010, 17:02
 

Мер Москви Юрій Лужков переконаний, що Росія має зберегти Севастополь як свою військово-морську базу.

"Нам у жодному разі не можна залишати ні Севастополь, ні Крим. Ця позиція постійна", - заявив Лужков на врочистому прийомі, присвяченому Дню Військово-морського флоту РФ у четвер у Москві.

"На всі інсинуації ми відповідаємо: Севастополь - це російське місто, це військово-морська база Росії, що забезпечує геостратегічний баланс на півдні Росії. А його втрата - це втрата півдня Росії", - заявив він.

Лужков зазначив, що москвичі підтримували дії столичної влади по підтримці Військово-морського флоту у важкі 1990-і роки, передає Інтерфакс.

"Ми повинні протистояти будь-яким тенденціям ослаблення наших позицій на морських рубежах, де б вони не були, і навіть на Каспії", - підкреслив мер Москви.

Він додав, що міська влада, а також держава продовжать надавати підтримку флоту, створювати нові кораблі, озброєння, "щоб будь-який бажаючий зустрів гідну відсіч".

Як повідомлялося, у травні 2008 року Лужков заявив, що Севастополь мусить бути повернутий Росії.

12 травня 2008 року СБУ ухвалила рішення щодо безстрокової заборони в'їзду Лужкову в Україну.

У червні цього року Лужкову був дозволений в'їзд на територію України, про що в телефонній розмові московському градоначальнику повідомив президент Віктор Янукович.

Лужков приїжджав в Україну на день народження Януковича.

Перед приїздом до Януковича Лужков заявив, що не змінив свою думку про приналежність Севастополя Росії.

Після цього український МЗС заявив, що такі заяви Лужкова суперечать добросусідським відносинам Києва й Москви.powered by lun.ua