НАТО не забуде про Україну

2 перегляди
5
Вівторок, 27 липня 2010, 11:09

Україна буде фігурувати в новій стратегічній концепції НАТО.

Про це заявив новопризначений глава місії України при НАТО Ігор Долгов в інтерв'ю українським журналістам у Брюсселі, говорячи про перспективи розвитку двосторонніх відносин.

"Немає підстав очікувати, що НАТО буде переглядати статус відносин з Україною. Більше того, є підстави говорити про те, що Україна буде фігурувати і в новій стратегічній концепції НАТО. І, безумовно, Україна залишається важливим партнером для альянсу", - сказав він.

Долгов зазначив, що, оскільки Україна законодавчо закріпила позаблоковий статус, то "інтереси національної безпеки держави вимагають того, щоб цей позаблоковий статус був врахований у тих підходах, які існують у інших гравців в Європі та на євроатлантичному просторі".

"Місце країн, які не приєдналися і не мають наміру приєднуватися до будь-яких оборонних структур, в цій архітектурі безпеки має бути розглянуто окремо саме в силу цього статусу", - заявив представник України.

"Для мене, як офіційного представника України при НАТО, очевидно, що роль альянсу і нове стратегічне бачення, яке буде закріплено, також важливі для України, для національних інтересів нашої держави як позаблокової держави", - зазначив Долгов.

Він також не вважає, що у своїх відносинах з Альянсом Україна знизила свої амбіції.

"Я не бачу зменшення амбіцій, але є зміна риторики. На це орієнтував президент Віктор Янукович - і мене, і Міністерство закордонних справ - на практичну віддачу, як у відносинах з ЄС, так і у відносинах з НАТО. Ця практична віддача є і вона, будемо сподіватися, буде збільшуватися ", - сказав Долгов.

На питання, чи зазнає змін Річна національна програма на наступний рік, глава місії повідомив, що робота над цим документом вже розпочата.

"Ця програма, за нашими оцінками і оцінками наших колег по НАТО, зарекомендувала себе як дієвий, ефективний інструмент. А якщо інструмент ефективний, навіщо його міняти? Його можна вдосконалювати", - підкреслив він.

За словами Долгова, для оцінки виконання Річної національної програми на нинішній рік, яка також є першою, Україну в жовтні відвідає оціночна місія.

Інтерфакс-Україна

Авторизуйтесь щоб писати коментарі
Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення
IP: 62.122.200.---Vася..
і ми не забудем про вас, прощавайте
IP: 92.244.32.---Stefan1926..
НАТО не забуде Україну як Губернію в складі Матушки Расєї. НАТО-дайте уже спокій Українцям. А ти Долгов перестань уже дурити і обманювати Українців. Ти дієш за вказівками Кремля !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
IP: 91.192.20.---Anton213..
Да-а, НАТО в Украину так и не удалось прорваться, вспомните Феодоосию. А вот Москве в Крыму - зеленая улица. Три дня назад подписана программа крымского сотрудничества с российской столицей. Основное там – развитие инфраструктуры для..."яхтенного туризма и малой авиации". Сайт "Новости Крыма".http://news.allcrimea.net/news/2010/7/27/1280213100/ Почитайте материал и комменты к нему
IP: 188.130.206.---Михайло Галич..
Ігор Долгов з величезним інтузіазізмом працюватиме на благо своєї "родіни" як і його колега-маскаль Мітя Рогозін.
IP: 193.151.12.---alesander.mishenko..
НАТО не забуде про Україну Типа, что то разместить. Закопать ненужные отходы. Я вообще то не против, если под Конче-Заспой. Добро пожаловать!
Усі коментарі