Міліцію хочуть перейменувати

Середа, 11 серпня 2010, 10:05

Українську міліцію хочуть перейменувати, але назва поки дискутується.

Як розповів газеті "Сегодня" головний радник голови МВС Костянтин Стогній, він обговорював ідею з міністром Анатолієм Могильовим і вже створена робоча група з перейменування.

Вона повинна вирішити, наскільки з фінансової точки зору це буде затратно (потрібні гроші на нові бланки, печатки, форму, вивіски).

"З назвою потрібно буде визначитися, адже нам слово "поліція" не підійде - в Україні поліцейських за старою пам'яттю можуть називати "поліцаями", - сказав Стогній.

Він пообіцяв, що на сайті МВС буде відкрито онлайн-обговорення цієї ідеї.

Зі свого боку, екс-начальник Департаменту ДАІ МВС України, генерал-майор міліції Олексій Калинський вважає: "Систему МВС треба спочатку реформувати знизу доверху. І лише потім думати про нову назву".

А генерал-полковник і колишній перший заступник міністра внутрішніх справ Михайло Корнієнко вважає інакше: "Я - за перейменування. І називатися наші підрозділи повинні "поліцією" (від давньогрецького поліс - держава, місто). Адже слово "міліція" (від лат. militia - військо) носить певний зміст, який годиться лише для революційних потрясінь, це своєрідне народне ополчення".

"Крім того, згодом поліція повинна бути виділена усередині МВС у якийсь окремий підрозділ, а функції самого МВС треба переглядати, вони ширші, ніж у поліції. Наприклад, у МВС повинні входити підрозділи, які відають міграцією, охороною держкордону...", - каже Корнієнко.

Як відомо, нещодавно президент Росії Дмитро Медведєв сказав, що російська міліція може бути перейменована в поліцію.powered by lun.ua