БЮТ вимагає заблокувати наміри Азарова

Середа, 11 серпня 2010, 13:29
БЮТ наполягає на негайному запровадженні мораторію на підвищення цін на газ.

Про це на прес-конференції заявив БЮТівець Олег Ляшко, повідомляє прес-служба блоку.

"Ми вимагаємо одразу, як тільки почнеться чергова сесія Верховної Ради, невідкладно розглянути цей законопроект і запровадити мораторій на підвищення цін на газ, який споживає населення", - сказав він.

Ляшко зазначив, що БЮТ і партія "Батьківщина" також звернулися до Окружного адмінсуду Києва, де оскаржили постанову про підвищення цін на газ для населення.

Він наголосив, що немає жодного економічного обґрунтування для підвищення цін на газ, який споживає населення, йдеться у повідомленні.

За його словами, щороку в Україні видобувається понад 21 мільярду кубометрів газу власного видобутку, собівартість якого складає 180 гривень за тисячу кубометрів. "Громадяни України споживають 18 мільярдів кубометрів", - зазначила прес-служба.

"На побутове споживання йде газ українського видобутку, а не російський газ, і тому жодної потреби встановлювати ціни на газ, який споживають громадяни в побуті, на рівні світових немає жодної потреби", - сказав він.

"20 обленерго, які сьогодні контролюються Фірташем, заборгували "Нафтогазу" за отриманий газ понад 10 мільярдів гривень", - зазначив БЮТівець.

"Якщо ці 10 мільярдів, які заборгували обленерго Фірташа, сплатити "Нафтогазу", у продовж наступних двох років можна було взагалі не піднімати ціни на газ для населення", - сказав Ляшко, наголосивши, що таким чином вирішуються приватні проблеми компанії "РосУкрЕнерго".

Крім того, за словами депутата, БЮТ наполягає на ухваленні законопроекту, який запроваджує Єдину державну систему моніторингу виробництва, постачання, транспортування, споживання та оплати за паливно-енергетичні ресурси і житлово-комунальні послуги.

"Ми пропонуємо запровадити цю систему моніторингу аби не було завищення обсягу споживання для громадян і щоб була можливість контролювати, куди йдуть кошти, які люди сплачують за надані послуги, щоб не було зловживань посередників", - сказав він.

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua