Портнов обіцяє, що катування в правоохоронних органах виключать

П'ятниця, 20 серпня 2010, 13:28

Заступник глави адміністрації президента Андрій Портнов заявляє, що реформа кримінального судочинства виключить катування в правоохоронних органах.

Про це він заявив в інтерв'ю "Дзеркалу тижня".

"Переконаний, що нова кримінально-правова модель повністю виключить катування в правоохоронних органах. Заборона на дослідження судом доказів, отриманих незаконним шляхом, виключить цю проблему", - заявив Портнов.

На його думку, до цього призведе той факт, що, відповідно до змін у кримінальному провадженні, які зараз готуються, суд буде приймати до відома лише ті свідчення, які будуть озвучені безпосередньо в суді.

Портнов вважає, що це зробить катування в правоохоронних органах позбавленим сенсу.

"Відповідно до нової кримінально-процесуальної ідеології, пояснення особи можуть бути дані лише в суді. Все інше, що отримано поза судовим засіданням, взагалі не повинно прийматися до відома. Це автоматично виключить катування", - пояснив він.

Як відомо,  що президент Віктор Янукович створив робочу групу з питань реформування кримінального судочинства.

Її керівником призначений міністр юстиції Олександр Лавринович, секретарем - заступник глави адміністрації президента - керівник Головного управління з питань судової реформи й судоустрою Андрій Портновpowered by lun.ua