Блогер - Януковичу: Вам хочеться мати "кишенькових" блогерів?

Субота, 7 серпня 2010, 16:29

Блогер і журналіст Олег Шинкаренко підозрює, що влада хоче мати "кишенькових" блогерів, яких можна було б показувати в якості "зразка демократії".

Це випливає з його відповіді президенту Віктору Януковичу на реакцію на критику блогерів в інтернеті, зокрема, на допис Шинкаренка у "живому журналі", за який його викликали в СБУ.

Шинкаренко наголосив, що його блог не присвячений образам та погрозам, а "те, що там викопали та витащили на світло невтомні співробітники СБУ, - (його) випадкова реакція".

"Кожен громадянин має право лаяти та сварити владу, як йому захочеться, навіть погрожувати може, і в цьому немає нічого небезпечного", - зазначає блогер.

За його словами, влада - це "за визначенням репресивний механізм", а "єдине, що народ може робити, коли йому допікає своїми діями влада, - це лаятись та погрожувати".

"Ваша влада, Вікторе Федоровичу, вже так допікла багатьом українцям, що вони готові зібратися на другий Майдан. Сьогодні встановилася дуже спекотлива політична погода - досить піднести сірника, і вибухне шалене вогнище", - пише блогер.

"Але чи повинен у цьому народ і я, як частина цього народу? Чи це народ живе в дуже сумнівно придбаних заміських резиденціях та по півтора місяці відпочиває у Криму? Чи це народ є акціонером компанії "РосУкрЕнерго", яка присмокталася до нашого бюджету? Чи народ володіє телекомпаніями та одночасно керує таємною поліцією?", - запитує він.

"Хіба народ роз'їжджає на подарованих таємничими спонсорами Кадилаках за мільйон гривень? Може, це народ купує за півтора мільйони доларів народних депутатів у парламенті? Хіба це народ напускає міліцію на мітинги опозиції?", - продовжує Шинкаренко.

Він нагадав президенту, що народ, за Конституцією, є головним джерелом влади в Україні, і влада живе за рахунок податків громадян - відтак вона і має перераховані вище можливості.  

"Ви і лаєте нас вільно і з великим задоволенням: ми добре пам'ятаємо і ваших "козлів, що заважають нам жити" і "От блять, суки, пройти не можна!" пана міністра Яцуби. А що лишається нам? Лаятися та погрожувати? Але виявляється, що і це вже заборонено!", - обурився Шинкаренко.  

Однак, за його словами, "біда не в тому, що влада занадто прислухається до лайок блогерів, біда в тому, що вона абсолютно не слухає цілком конструктивну критику незалежних журналістів".

"Таким чином, наш з вами діалог перетворюється на інсценування відомої басні пана Крилова "А Васько слухає та їсть...", - констатував блогер.

Шинкаренко поцікавився: "Ви кажете, що ми потрібні владі. Для чого?"

"Аби добити депутата Олеся Донія? Чи посадити за грати за надуманими звинуваченнями Юлію Тимошенко? Може, для того, аби по всій країні наставити ганебні пам'ятники Сталіну? Чи для того, аби остаточно загнати в резервацію українську мову та культуру? Може, владі потрібні якісь виправдання своїм спробам задушити податками український малий бізнес? Чи їй просто хочеться мати таких собі "кишенькових" блогерів, яких би можна було показувати в якості зразка демократії і ще й на виставки посилати?", - спитав він.

"Зрозумійте, чому ми лаємось та погрожуємо: тому що ви не слухаєте аргуметованих, коректних та конструктивних пропозицій. Ми лаємось від безсилля, а ви - від пихи та надмірної самовпевненості. Але так довго не триватиме: ті, хто дав вам владу, ті її і заберуть", - зазначив Шинкаренко.

 
"Українська правда"powered by lun.ua