У Києві та Львові вшанують пам'ять Гонгадзе

Четвер, 16 вересня 2010, 08:36


У четвер, у день 10-річчя зникнення журналіста Георгія Гонгадзе, у Києві та Львові пройдуть акції, присвячені пам'яті журналіста.

Традиційна акція "Прийди й запали свічку пам'яті", присвячена пам'яті Гонгадзе, почнеться о 19.00 на Майдані Незалежності.

Журналісти, громадські діячі й усі небайдужі люди вшанують пам'ять Георгія та інших загиблих журналістів.

У Володимирському соборі у Києві о 18.30 почнеться панахида за загиблими журналістами.

Мітинг пам'яті 16 вересня пройде й у Львові. Почнеться він о 19.30 біля пам'ятника Шевченкові, потім, як планується, учасники мітингу пройдуть до Дерева пам'яті Гонгадзе на Проспекті Свободи.

Крім того, у Києві за участю правозахисників, журналістів, громадських діячів пройдуть засідання круглого столу й прес-конференції, присвячені річниці зникнення журналіста.

Як відомо, засновник "Української правди" Георгій Гонгадзе зник у Києві 16 вересня 2000 року. У листопаді того ж року в лісі Київської області було виявлено обезголовлене тіло, яке, за висновками експертів, могло належати журналісту.

Троє колишніх міліціонерів - полковники Валерій Костенко й Микола Протасів, майор Олександр Попович - як виконавці убивства вже понад 2 роки відбувають покарання.

14 вересня 2010 року, через 10 років після зникнення Гонгадзе, Генпрокуратура назвала екс-голову МВС Юрія Кравченка замовником убивства журналіста, а екс-начальника департаменту зовнішнього спостереження Олексія Пукача обвинуватила у здійсненні злочину.

Потерпіла сторона - представник інтересів удови Мирослави Гонгадзе Валентина Теличенко та мати журналіста Леся Гонгадзе - критично сприйняли рішення слідства, яке не відповіло, на їхню думку, "на низку запитань".

"Інтерфакс-Україна", "Українська правда"powered by lun.ua