ЄС знову каже Україні, що "асоціація" буде не скоро

Середа, 29 вересня 2010, 10:27


Євросоюз готовий вести з Україною переговори щодо угоди про асоціацію, але не так швидко, як цього хоче Київ.

У Брюсселі вітають стабільність у відносинах між президентом, урядом і парламентом, бо вважають, що вона сприяє реформам у країні.

Про це сказав голова представництва Євросоюзу в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра, виступаючи під час круглого столу, де говорили про нинішні відносини України та ЄС.

Він назвав позитивним домовленості України з МВФ, ухвалення закону про держзакупівлі  та закон про ринок газу, передає "Німецька хвиля". 

Натомість голова представництва ЄС зауважив, що сторонам не варто поспішати з підписанням угоди про асоціацію між Євросоюзом та Україною.

"Це не робиться так швидко. Це не означає, що у нас немає волі до цього. Просто це дуже складний процес", - наголосив Тейшейра.

За його словами, Євросоюзу важливо, аби Україна залишалася у процесі консолідації демократії та дотримання прав людини.

Ці та інші аспекти будуть предметом політичних дискусій на наступному саміту Україна-ЄС, який пройде у Брюсселі.

Втім, голова Громадської експертної ради Україна - ЄС Олег Рибачук не вірить, що після чергового саміту якось зміняться відносини між сторонами.

За його словами, Євросоюз придумав для України якісь умовні "двері" в ЄС і весь час запевняє, що вони будуть для Києва відчинені, але єврочиновники не бачать чіткої перспективи у відносинах з Україною.

"Європейський Союз має приклад підписання багатьох угод про асоціацію з країнами, які навіть гіпотетично не будуть мати перспективу членства. Відповідно, безвізовий режим мають Японія, Австралія, Канада, ряд країн латинської Америки", - сказав Рибачук.

powered by lun.ua