У ЦВК попередили спостерігачів про зловживання влади

1 перегляд
Понеділок, 11 жовтня 2010, 20:51
Через використання владою адмінресурсу в процесі підготовки і проведення виборів фактично заблоковано участь опозиційних партій.

Про це заявила заступник голови Центральної виборчої комісії Жанна Усенко-Чорна на зустрічі з делегацією Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи, передає УНІАН.

У зустрічі від комісії брали участь лише заступники голови ЦВК Андрій Магера і Усенко-Чорна, а також члени комісії Валерій Шелудько і Ігор Жиденко.

"Вперше за останні роки в Україні сформовані виборчі комісії не на паритетних засадах, а при повному домінуванні окремої політичної сили", - заявила Усенко-Чорна.

"Таке домінування у виборчих комісіях спотворює не лише загальні принципи проведення вільних чесних виборів, а й викривляє на практиці право взяти участь у виборах в окремих регіонах", - вважає заступник голови ЦВК.

"Сьогодні одна з потужних політичних сил, по суті, позбавлена можливості брати участь у виборах", - додала вона.

Усенко-Чорна заявила, що "у діяльність партій втручаються органи виконавчої влади, зокрема, адміністративним шляхом заблоковано участь у виборах конкретної політичної сили".

Заступник глави ЦВК повідомила представникам європейської організації, що "найбільшими вадами та погрозами нового закону про місцеві вибори, прийнятого перед виборами, є скорочення строків виборчого процесу".

На її думку, це практично руйнує право партій на оскарження результатів і дій виборчих комісій.

"Хоча номінально таке право в законі присутнє, але практика і швидкість виборчого процесу це право призводить до нуля", - уточнила Усенко-Чорна.

"Закон виписаний таким чином, щоб максимально розширити коло для використання адміністративного ресурсу", - вважає вона.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua