Українські правила виборів не відповідають стандартам - спостерігачі

Середа, 13 жовтня 2010, 10:17
Законодавство з місцевих виборів в Україні не відповідає міжнародним стандартам.

Про це заявила керівник місії спостерігачів Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи Гудрун Мослер-Тернстрем газеті "Комерсант-Україна".

"На даний момент склалося враження, що ваше законодавство не відповідає міжнародним стандартам", - сказала вона.

"Звичайно, нам ще потрібен час для більш уважного вивчення законів, але вже зараз у нас є думка, що у складі територіальних виборчкомів не дотримується баланс. Є й багато інших позицій, що викликають питання", - зазначила керівник місії.

За словами Мослер-Тернстрем, Конгрес відправить на місцеві вибори в Україну 25 спостерігачів. За її словами, це достатня кількість спостерігачів: "Ми вже спостерігали за місцевими виборами в Україні в 2006 році, і тоді у нас була приблизно така ж місія".

"Звичайно, ми не зможемо знати все про все, але в нас усе-таки буде досить повна картина того, що відбувається. Наші спостерігачі будуть присутні різних регіонах країни, особливо в так званих гарячих точках", - сказала керівник місії.

Відповідаючи на питання, як місія визначає, які точки є гарячими, Мослер-Тернстрем заявила: "Ми враховуємо особливості національного виборчого законодавства. Враховуємо, які кандидати балотуються в тій чи іншій місцевості".

"І, звичайно, вибір залежить від того, чи були там проблеми в передвиборний період", - сказала вона, додавши, що спостерігачі несвоєчасно отримали запрошення МЗС для роботи в Україні.

"Ми ще влітку інформували владу України, що нам необхідно таке запрошення, але вони направили потрібний документ лише пару тижнів тому. Через це у нас було недостатньо часу для досконалої підготовки", - сказала керівник місії.

Крім того, Мослер-Тернстрем повідомила, що лідер "Батьківщини" Юлія Тимошенко, з якою зустрічалися спостерігачі, поінформувала про ситуацію в місцевих організаціях партії.

"Про цю проблему говорили й інші наші співрозмовники. І ми будемо уважно стежити за цим", - зазначила керівник місії.

"Ці вибори для України - більше, ніж просто місцеві вибори...Безсумнівно, вибори стануть тестом для вашої нової влади, яка працює протягом кількох місяців. Тому я б сказала, що це не місцеві, а загальнонаціональні вибори", - заявила вона.powered by lun.ua