У США не зрозуміли, навіщо Янукович перевів годинник

3 перегляди
Четвер, 14 жовтня 2010, 11:30

Колишній посол США в Україні Стівен Пайфер вважає кроком назад для України повернення до Конституції 1996 року.

Про це він заявив в інтерв'ю Радіо "Свобода".

"Реформа 2004 року, з усіма її недоліками, вважалася кроком вперед, бо вона створила кращий баланс влади між виконавчою гілкою і парламентом, а також між президентом і прем'єр-міністром. Звичайно, що ці реформи не спрацювали ідеально під час президентства Ющенка, але це не була вада самої системи, а скоріше проблема особистостей", - зазначив він.

За словами Пайфера, "те, що сталося позаминулого тижня, - просто повернули годинник назад на 6 років".

"Я не є конституційним фахівцем, отож не можу сперечатися щодо нюансів рішення КСУ. На Заході ми це бачимо ось як: 2004 року за підтримкою 400 депутатів Верховної Ради, Україна ухвалила конституційні зміни, які вона втілювала в життя вже 5 років. І ось раптом Конституційний Суд заявляє: "Ого, ми помилилися"! Це не виглядає добре для української демократії, це виглядає що Україна повертається назад", - зазначив екс-посол.

"Із перспективи Заходу, хоча конституційна реформа породила певні корки - ми це бачили в баталіях виконавчої влади із законодавчою під час президентства Ющенка - все одно за цієї реформи був більший баланс влади між парламентом і президентом, була певна система стримувань і противаг. Тепер раптом уряд чи то Президент хочуть відійти від цієї системи. Отож, я думаю, що все це непокоїть як США так і Європу: куди саме прямує українська демократія?", - додав він.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua