Міліція затримала лікарів інституту імені Шалімова

П'ятниця, 15 жовтня 2010, 10:41

МВС затримало трьох лікарів київського Націнституту хірургії та трансплантології ім. А. Шалімова за підозрою в незаконних операціях із людськими органами.

Про це повідомив газеті "Сегодня" головний радник міністра внутрішніх справ Костянтин Стогній.

За його словами, одного з підозрюваних вважають керівником групи, двоє інших - лікарі-виконавці.

"З ними проводять слідчі дії, вони дають свідчення. Завтра суд повинен визначити їм запобіжний захід. Поки ці люди в статусі підозрюваних за відкритою раніше справою про незаконні операції з людськими органами", - роз'яснив Стогній.

Юрист інституту ім. Шалімова Оксана Гузь зазначила, що вона дізналася зі ЗМІ про затримання їхніх співробітників, але підтвердити чи спростувати достовірність інформації у четвер не змогла.

5 серпня МВС порушило кримінальну справу за статтею "Торгівля людьми", що передбачає позбавлення свободи до 12 років. Лікарі нібито займалися вербуванням донорів, які бажають за винагороду в $10 тисяч віддати свою нирку для пересадки.

Стверджується, що було зроблено понад 400 операцій, на яких їхні організатори й виконавці заробили на порядок більше, ніж донори.

За даним МВС, у кримінальну схему входили 4 хірурги провідних медустанов Києва, у тому числі нібито й Націнституту ім. Шалімова, але досі ніхто з них не був затриманий, хоча раніше оперативники "взяли" у цій справі 12 громадян України та інших країн.powered by lun.ua