Єврокомісію турбує свобода ЗМІ в Україні

Середа, 20 жовтня 2010, 20:27
У Єврокомісії відзначають позитивний розвиток України, але стурбовані станом демократичних цінностей.

Про це заявив європейський комісар з питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле у середу в Страсбурзі, виступаючи в ході пленарного засідання Європарламенту, повідомляє Інтерфакс-Україна.

"Ми стурбовані широко поширеними повідомленнями щодо погіршення фундаментальних свобод і демократичних принципів в Україні. Зокрема, наша стурбованість пов'язана зі свободою засобів масової інформації, свободою зібрань та асоціації", - сказав він.

"Повага до цих фундаментальних цінностей життєво важлива. Вони - найкраща гарантія індивідуальної свободи, вони гарантують змагальність ідей, вони - життєво важливий компонент відкритого та інноваційного суспільства", - заявив Фюле.

Він також торкнувся рішення Конституційного Суду про скасування політреформи 2004 року.

"Це рішення не тільки збільшує необхідність для України провести більш широку конституційну реформу, а й стає ключовою темою парламентської резолюції", - сказав Фюле.

"Процес потребує встановлення ефективної конституційної системи балансу й контролю відповідно до європейських стандартів", - зазначив він.

Фюле ще раз підкреслив, що для ЄС і "наших держав-членів повага до прав людини, демократичні принципи та верховенство права - це наші фундаментальні принципи, які зібрали нас разом". "Це принципи, за якими не може бути компромісів", - зазначив він.

Разом з тим, у своєму виступі єврокомісар заявив, що в поточні місяці уряд президента Віктора Януковича робить низку важливих економічних реформ, а також ухвалюється законодавство, спрямоване на боротьбу з корупцією.

Крім того, ухвалення закону про реформування газового сектору "проклало Україні дорогу до членства в Енергетичному співтоваристві".

Також Фюле відзначив досягнуту угоду з Міжнародним валютним фондом та "інші важливі кроки для забезпечення безпеки макрофінансової стабільності, прозорості та повернення до зростання".

"Ці реформи ведуться в правильному напрямку і повинні продовжуватися. Українське керівництво також спромоглося досягти рівня стабільності. Це важливий і необхідний розвиток, який гарантує ефективне управління країною", - підкреслив єврокомісар.

Він виступав замість віце-президента Єврокомісії, верховного представника ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки Кетрін Ештон.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua