Євросоюз не пустить до себе Україну ще 10 років

Неділя, 24 жовтня 2010, 10:15
Розширення Євросоюзу за рахунок прийняття до нього нових країн у найближчі 10 років не буде.

Про це йдеться у спеціальному листі, складеному міністрами закордонних справ Швеції Карлом Більдтом і Польщі Радославом Сікорським, повідомляють "Вести".

Документ спрямований на ім'я верховного представника ЄС із закордонних справ і політики безпеки Кетрін Ештон.

Факт наявності подібного документа зі стратегії подальшого розвитку ЄС з точки зору його можливого розширення в суботу підтвердив офіційний представник Євросоюзу.

"Лист з викладенням концепції взаємин з найближчими країнами-сусідами ЄС, розроблений главами МЗС Швеції і Польщі, існує", - визнав він.

У документі зазначається, що в даний час відсутні умови для прийняття до Євросоюзу нових членів. Подібна ситуація проіснує, на думку авторів, принаймні до 2020 року.

Одночасно Швеція і Польща пропонують змінити формат існуючої політики сусідства і партнерства ЄС, особливо виділивши групу з шести країн, до якої входять Азербайджан, Вірменія, Білорусія, Грузія, Молдова і Україна.

Євросоюзу слід розширити співпрацю з цими державами, підписавши серію документів про партнерство, яке, однак, не передбачає їх вступу в доступному для огляду майбутньому до Євросоюзу.

Концепція Більдта-Сікорського, яка фактично закриває перед країнами на схід від нинішніх кордонів Євросоюзу перспективу вступу до ЄС, надійде на розгляд засідання міністрів закордонних справ ЄС, що відкривається 25 жовтня.

Українська правдаpowered by lun.ua