Кириленко об'єднав 8 партій

Понеділок, 25 жовтня 2010, 21:33

8 партій домовилися разом протестувати проти фальсифікації виборів, створивши комітет "Стоп фальсифікації!".

Про це повідомляє офіційний сайт партії "За Україну!".

Заяву комітету підписали уповноважені представники партій "Батьківщина", "Громадянська позиція", "За Україну!", Партія захисників Вітчизни, "Реформи і порядок", "Свобода", Українська Народна партія та "Українська платформа".

"Кампанія з виборів до місцевих рад, що триває в Україні, засвідчила, що влада створює серйозні перешкоди на шляху вільного волевиявлення громадян", - зазначають партійці.

"Не маючи можливості чесно перемогти на виборах, влада взяла курс на тотальну фальсифікацію волевиявлення громадян", - йдеться в заяві.

Головними інструментами фальсифікації за словами партійців обрано проведення голосування, підрахунку голосів і складення протоколів дільничних комісій без представників опозиції.

"А також примітивне усунення конкурентів шляхом їх зняття з реєстрації чи скасування їхньої перемоги на виборах під будь-яким приводом", - додають вони.

Головними завданнями комітету будуть моніторинг виборчого процесу, збирання й систематизація інформації про виборчі махінації й фальсифікації, що застосовуються владою по всій країні.

Крім того, комітет буде займатися донесенням інформації про ці фальсифікації до української та міжнародної спільноти.

Партії також домовилися координувати дії у день голосування з метою забезпечення чесного підрахунку голосів та проводити "спільні дії, у тому числі акції протесту, для захисту волевиявлення виборців".

Як відомо, 16 жовтня лідер партії "За Україну!" В'ячеслав Кириленко заявив, що його партія ініціює створення всеукраїнського комітету захисту результатів виборів "Стоп фальсифікації!".

Українська правдаpowered by lun.ua