Депутати Європарламенту пересварилися через Україну

Четвер, 11 листопада 2010, 12:00

Депутати Європарламенту з фракції Європейської народної партії вимагають від фракції соціалістів не заважати Європарламенту виступити на підтримку демократії в Україні.

Про це йдеться у заяві депутатів від ЄНП Елмара Брока та Міхаеля Галера, повідомляє УНІАН.

Зокрема, депутати звинувачують групу прогресивного альянсу соціалістів та демократів у Європарламенті в тому, що вони відтягують прийняття незалежної оцінки ситуації в Україні.

За їхніми словами, під час пленарної сесії Європпарламенту 10 листопада фракція соціалістів завадила призначенню голосування за резолюцію на п'ятницю.

Як заявили Брок та Галер, "зважаючи на численні порушення під час виборів 31 жовтня, Європарламент як прапороносець демократії повинен сказати своє слово".

"Однак, фракція соціалістів навмисне затягує час, перешкоджаючи голосуванню за спільну резолюцію, яка б нагадала українській владі про необхідність дотримуватись європейських стандартів демократії та виборчого законодавства", - вважають вони.

За їхніми словами, фракція соціалістів повинна перестати заважати Європейському парламенту виступити на підтримку демократії.

"Питання про природу та проведення виборів є занадто серйозним, щоб гратись у політичні партійні ігри. Відмова соціалістів голосувати за Резолюцію по Україні, послаблює ті політичні сили, які працюють для запровадження демократії, відповідальності та свободи преси", - сказано у заяві.

"Вони, безумовно, виконують свою угоду про співпрацю, підписану з правлячою Партією регіонів Віктора Януковича 14 жовтня 2010 р.", - вважають євродепутати.

"Україна є важливою європейською країною, її європейські перспективи необхідно підтримувати. Резолюція закликає до лібералізації візового режиму та більшої торгівлі з ЄС. Перешкоджаючи голосуванню за Резолюцію, соціалісти завдали шкоди інтересам як Європейського Союзу, так і самої України", - наголосили Брок та Галер.

Вони також розкритикували голову української делегації Європпарламенту Павела Коваля (фракція Європейських консерваторів та реформаторів), який так і не подав свою доповідь щодо виборів.

"Після виборів пройшло вже майже два тижні, ця доповідь вже давно запізніла. Така затримка підриває демократичний авторитет Європейського парламенту", - наголосили Брок та Галер.

Як відомо, на засіданні Європарламенту 10 листопада ухвалення критичної резолюції щодо України, заплановане на 11 листопада, було перенесене на період з 22 по 25 листопада.

У ЄНП наголошують на тому, що традиційно перед самітами ЄС з керівництвами інших країн Європарламент чітко окреслює свої позиції щодо двосторонніх відносин.

Группа ЄНП - найбільша політична група в Європарламенті з 265 членами.

14 жовтня 2010 р. Партія регіонів та група прогресивного альянсу соціалістів та демократів у Європарламенті підписали меморандум про співробітництво.

"Українська правда" в Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування