У Європі нагадують, що скасуванням віз залежить від забезпечення свобод

2 перегляди
Середа, 17 листопада 2010, 18:57

План дій для України щодо скасування віз з ЄС передбачатиме постійний моніторинг.

Про це повідомив у Брюсселі представник Єврокомісії, якого цитує ЛІГАБізнесІнформ з посиланням на УНІАН.

"Це не буде дорожня карта, як для Балкан, не буде автоматизму, буде постійна процедура моніторингу виконання", - сказав представник.

Чиновник зазначив, що зараз процес узгодження плану дій ще триває між Єврокомісією та країнами-членами ЄС.

"Якщо все буде гаразд, то ми зможемо представити план дій для скасування віз на саміті з України 22 листопада, в якому будуть визначені технічні вимоги", - сказав він.

Представник Єврокомісії нагадав, що план дій буде складатися з двох частин.

Перша буде передбачати здійснення необхідних законодавчих змін, а друга - імплементацію цих змін на практиці в питаннях управління кордоном, забезпечення безпеки, управління міграцією, захисту персональних даних тощо.

Він також не виключив, що питання забезпечення фундаментальних свобод в Україні може вплинути на остаточне рішення щодо надання Україні плану дій щодо скасування короткотермінових віз.

"Питання прав людини та фундаментальних свобод безпосередньо пов'язані з питаннями безпеки. Якщо будуть суттєві порушення прав людини, це, звичайно, вплине на весь комплекс наших відносин", - сказав представник Єврокомісії.

Разом з тим, на уточнююче питання, чи означає це, що ситуація з функціонуванням демократії в Україні не буде впливати на схвалення рішення про надання плану дій щодо безвізового режиму до саміту, представник Єврокомісії відповів: "Я б так не сказав".

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua