У Тимошенко вимагають, щоб ЦВК оголосила вибори

Субота, 20 листопада 2010, 16:38
22 листопада ЦВК зобов'язана оголосити старт виборчої кампанії до Верховної Ради.

Про це заявив БЮТівець Сергій Соболєв в інтерв'ю ВВС.

"Ми будемо діяти згідно із Конституцією. А вона визначила, що термін повноважень Верховної Ради є 4 роки. А самі вибори - в останню неділю березня 2011 року. І поки Конституція не змінена, потрібно виконувати положення діючої", - зазначив він.

"За логікою наших опонентів, навіть якщо таке рішення буде змінене, вони заявляють, що це не розповсюджується на попередні правовідносини. Зворотної сили це рішення не має", - сказав БЮТівець.

"Тому, можливо, після того, як у березні 2011 року пройдуть вибори, і таке рішення буде ухвалене парламентом у 300 голосів, то вже для наступного скликання буде термін 5 років. А 22 листопада ЦВК зобов'язана оголосити старт виборчої кампанії, бо діє закон, якого ніхто не скасовував", - наголосив Соболєв.

Відповідаючи на питання, що буде робити опозиція, якщо вибори не будуть оголошені, він заявив: "Ми будемо звертатися до судових інстанцій з вимогою притягти до відповідальності тих членів ЦВК, які не бажають виконувати Конституцію".

"Ми будемо також звертатися до міжнародних інституцій, заявляючи, що в Україні узурпована влада. Партія регіонів, литвинівці і комуністи позбавили народ права обирати", - зазначив БЮТівець.

Як відомо, у п'ятницю Верховна Рада попередньо схвалила законопроект про внесення змін до Конституції, які передбачають проведення чергових парламентських виборів у жовтні 2012 року і президентських - в березні 2015 року.