"Сьомий кілометр" продали росіянину і Юрі Єнакієвському?

Вівторок, 23 листопада 2010, 08:28

Найбільший в Україні і Східній Європі промтоварний ринок "Сьомий кілометр" змінив власника.

Як стало відомо "Сегодня" зі джерел в адміністрації ринку, Віктор Добрянський та його донька Ірина Чернат продали свою частку (52%) у статутному капіталі ТОВ "Промтоварний ринок" російському бізнесмену Тельману Ісмайлову - керівнику групи "АСТ" і співвласнику ліквідованого у 2009-му в Москві Черкізівського ринку.

Щоправда, офіційно цю інформацію ніхто поки не підтверджує.

Призначена новим власником директор Валентина Баланіна (раніше вона керувала одеською телекомунікаційною компанією "ЦСС") не стала коментувати ситуацію. А заступник директора Анатолій Берладін (єдиний зі старої адміністрації, хто зберіг своє місце) заявив, що про угоду йому нічого не відомо.

Один із чиновників Одеської облдержадміністрації розповів газеті, що "інвестиція в "7-ку" - пакетна", і разом із Ісмайловим ринок купили якісь українські бізнесмени.

За даними видання, йдеться про нардепа-"регіонала" і земляка президента Юрія Іванющенка, сфера інтересів якого досить велика - від виробництва коксу до торгівлі взуттям.

"Київ дав добро на це з умовою, що "7-й кілометр" перестане бути "чорною дірою" у митному кордоні й почне нормально платити податки", - сказав представник ОДА.

Між тим, підприємці говорять, що оновлена дирекція вже пообіцяла почати з нового року комплексну реконструкцію ринку. За деякими чутками, реконструкцію будуть проводити за рахунок власників контейнерів. "Розмови ходять, що по $15-20 тисяч будуть збирати, а то й по 25. Формене свавілля!", - обурився один із бізнесменів.

Також ходять чутки, що підвищать орендну плату й заборонять суборенду.

Втім, Берладін заперечує: "Розвиток ринку здійснюється відповідно до генплану, затвердженого досить давно. Зокрема, побудувати 21 торговельний павільйон на харківському майданчику замість тимчасових торговельних місць планувалося з кінця 1990-х. Ніяких революційних змін не буде".

Нещодавно були затримані начальник міліцейського відділення "7-го кілометра", підполковник М. і два його підлеглі. Вони збирали побори з іноземних громадян-нелегалів, вимагали в торгуючих на ринку китайців, в'єтнамців і африканців по $3-5 тис.

Працівники ринку схильні пов'язувати ці арешти зі зміною власника "Сьомого".

Крім того, вони відзначають активізацію Податкової. "Постійні "маски-шоу" влаштовують, різко збільшилася кількість перевірок. Розповідають, що буде проведений аудит усіх власників торговельних точок, типу готуйтеся до конфіскації майна. Хоча не виключено, що це через податкову реформу", - говорить одна з робітниць ринку.

Між тим, мер Одеси Олексій Костусєв призначив в. о. директора КП "Ринок "Привоз" Сергія Коротича "на період відсутності" колишнього директора Бориса Монахова. До 2005 року Коротич очолював одеську філію "Укртелекому", ще раніше працював у податковій.powered by lun.ua