Донецькі підприємці масово закривають бізнес

Вівторок, 23 листопада 2010, 12:29

Підприємці на Донеччині масово здають сертифікати і ліцензії, щоб закрити бізнес.

Цю тенденцію співробітники місцевих відділків реєстрації підприємців помітили ще наприкінці літа, передає Радіо "Свобода".

Згортання бізнесу - одна з форм протесту підприємців проти великих видатків, кажуть у відділі реєстрації фізичних і юридичних осіб Макіївської міськради.

Там одними з перших помітили тенденцію масового закриття дрібного бізнесу.

"Десь з липня-серпня підприємці стали масово закриватись. В принципі, як люди нам самі розповідають, закриваються через Пенсійний фонд і податкову, тому що туди ідуть занадто великі відрахування", - розповідає спеціаліст відділу Єлизавета Нечаєва.

Конкретну кількість підприємців, які намагаються закритись, держслужбовці не розголошують.

"Статистика відсутня. Сказати більш-менш не можу. Для того, щоб ліквідувати приватного підприємця, треба більше двох місяців. Це ж не просто так - прийшов і поклав своє свідоцтво. Це ціла складна процедура", - каже заступник начальника управління держреєстрації Донецької міськради Тетяна Зекун.

За даними статистики, нині в Донецькій області працює 55 малих підприємств на кожні 10 тисяч жителів. Через непопулярні заходи уряду їхня кількість може значно зменшитись, припускають реєстратори.

Так, таксист Олександр сподівається закритись до нового року, до запровадження Податкового кодексу. За його словами, зараз вигідніше працювати на себе, ніж платити офіційні видатки державі.

"Я нікому не вірю. Я не вірю ані банківський, ані державній системі, тому що довели. Ми ж не цапи-відбувайли останні, щоб це терпіти! Скільки можна?", - обурюється таксист.

Подібні настрої і в інших підприємців, що стоять у черзі у відділ реєстрації підприємців Донецької міської ради.

Не всі вірять, що акції протесту підприємців, які відбуваються по всій Україні, здатні змінити намір уряду втілити в життя новий Податковий кодекс. Тому підприємці квапляться швидше сховатись в тінь.

"Якщо вони (чиновники) вирішили, то вони це зроблять. І ніхто там не буде накладати вето. Там все вже вирішено. А ті протести, що в містах - я вам одразу скажу - ніякого сенсу не мають. Треба усім їхати до Києва, щоб нас було не сорок тисяч, а пару мільйонів, щоб у них міліції не вистачило на всіх!", - каже один зі "спрощенців".powered by lun.ua