У Карпати їдуть "прозондувати ґрунт" для Олімпіади-2022

Понеділок, 29 листопада 2010, 09:30

Делегація Міжнародного олімпійського комітету їде на Львівщину, щоб вивчити можливість подання Україною заявки на проведення зимової Олімпіади 2022 року.

У понеділок делегація під головуванням виконавчого директора МОК Жільбера Феллі планує відвідати Львівську та Закарпатську області, де розташовані гірськолижні комплекси "Тисовець", "Славське" та "Воловець", повідомили у Міністерстві сім'ї, молоді та спорту.

Для міжнародних гостей запланована презентація можливостей та природних умов західного регіону щодо проведення зимових ігор. Також делегації представлять варіанти ділянок для побудови олімпійського селища і санно-бобслейної траси.

Член виконкому НОК на Львівщині Мирослав Герци сказав "Deutsche Welle", що українські Карпати мають надзвичайно вигідні географічні умови для зимових олімпійських видів спорту.

На його думку, ідея з Олімпіадою є дещо передчасною, але мотивація добра, бо фахівці отримають можливість з іншого боку подивитися на Карпати і реально оцінити шанси України.

Складності додає той факт, що країні доведеться збудувати всю інфраструктуру практично з нуля: льодові палаци, траси, треки тощо. Причому, як неодноразово заявляв віце-прем'єр-міністр Борис Колесніков, Україна має збудувати половину об'єктів ще до 2014 року (до подання заявки), аби всерйоз заявити про свої наміри.

28-30 листопада іноземних гостей на Львівщині супроводжуватиме керівництво НОК України та міністр у справах сім'ї, молоді і спорту Равіль Сафіуллін.

Заявку на проведення Олімпіади-2022 року Україна повинна скерувати до МОК не пізніше 2014 року. Бо вже в кінці того року комітет визначить 3-4 країни, які боротимуться за статус столиці олімпійських ігор.

Столицю зимових Олімпійських ігор буде названо у 2015 році.powered by lun.ua