У МЗС бачать Молдову цілісною країною

Вівторок, 30 листопада 2010, 20:39

Україна зацікавлена у збереженні суверенітету і територіальної цілісності Молдови.

Про це заявив директор департаменту інформаційної політики Міністерства закордонних справ України Олег Волошин, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Україна була, є і буде країною, вкрай зацікавленою у збереженні суверенітету і територіальної цілісності Республіки Молдова", - сказав він.

За його словами, в цьому в Києві бачать гарантію миру та стабільності в регіоні, а будь-які зміни кордонів у Європі, якими б мотивами вони не обгрунтовувалися, "можуть призвести виключно до дестабілізації і до абсолютно непрогнозованих наслідків в усій архітектурі європейської безпеки".

Він підкреслив, що зараз, коли в Астані розпочав роботу саміт ОБСЄ, як ніколи важливо, щоб всі держави, що входять в ОБСЄ, підтвердили свою відданість принципам територіальної цілісності кордонів на континенті.

"У зв'язку з цим будь-які заяви, з чийого боку вони б не звучали, про можливу, навіть у віддаленій перспективі, децентралізацію Молдови та переміщення кордонів в ту чи іншу сторону, нічого, крім стурбованості і здивування, в української сторони не викликають", - сказав Волошин.

Він резюмував, що успіх євроінтеграції України залежить від неї самої, і допомагати в цьому процесі шляхом штучного зміщення кордонів Євросоюзу на схід не потрібно.

Раніше, в інтерв'ю румунській газеті президент Румунії Траян Бесеску заявив, що Молдова може увійти до складу його країни в найближчі 25 років.

Крім цього він зазначив, що кордон Румунії (і Євросоюзу) пройшов би у такому випадку по Дністру, при цьому у України б з'явився сильний стимул для подальшої демократизації та інтеграції в ЄС.powered by lun.ua