ФІРТАШ ПІШОВ СУДОМ НА ГАЗЕТУ за "враження" корупціонера

9 переглядів
Четвер, 16 грудня 2010, 10:45

Український бізнесмен Дмитро Фірташ подав позов до одного з судів Лондона проти української англомовної газети Kyiv Post.

Про це пише "Медіабізнес".

За інформацією газети, звинувачення на її адресу полягають в тому, що журналісти "створюють про Фірташа враження як про корумповану особистість".

У відповідь на поданий позов Kyiv Post заблокував доступ свого сайту до всього інтернет-трафіку, що йде з Великобританії.

Як зазначив у Facebook головний редактор газети Брайен Боннер, протест спрямовано проти "драконівських законів про наклеп, що існують у Сполученому Королівстві, які перешкоджають законній свободі слова і ставлять під загрозу роботу незалежних журналістів, письменників, науковців та інших громадських діячів з усього світу".

Як йдеться в заяві редактора, явище, відоме як "наклепницький туризм" дозволяє "забезпеченим позивачам з усього світу подавати позови до Лондона, "світової столиці наклепу", щоб використовувати тамтешні закони на свою користь, утискаючи журналістику і погрожуючи новинним організаціям дорогими судовими розглядами".

У коментарі редакції Kyiv Post йдеться, що "наклепницький туризм" дозволяє подавати позови до судів Великобританії за наклеп на будь-якого автора, якщо його стаття чи книга стала доступною читачам на території Британії.

"Тобто достатньо, щоб декілька осіб із Британії зайшли на сайт Kyiv Post, прочитали статтю про Фірташа, і він вже може позиватися до британського суду. Від цього закону страждають багато авторів. Був випадок, коли хтось у Британії замовив через amazon.com кілька книг, що вийшли в Америці, і на автора цієї книги подали до суду в Британії", - пише Kyiv Post.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua