ФІРТАШ ВИЗНАВ ЗВ'ЯЗОК ІЗ МОГИЛЕВИЧЕМ

Четвер, 2 грудня 2010, 09:48

Співвласник РосУкрЕнерго Дмитро Фірташ в 2008 році висловлював підтримку тоді чинному президенту Віктору Ющенку та зізнався у зв'язках з Семеном Могилевичем.

Про це йдеться в документах американського посольства в Україні від грудня 2008 року, оприлюднених Wikileaks в середу пізно ввечері.

Документ підготовлений після зустрічі Фірташа з послом США Уільямом Тейлором.

"Мільярдер, можливо, одна з найвпливовіших особистостей в Україні, висловлював підтримку президенту Ющенку та жорстку зневагу до прем'єра Юлії Тимошенко", - йдеться в документі.

"Він зазначив, що перешкодив коаліції між БЮТ та Партією регіонів в останню хвилину та працює над тим, щоб створити коаліцію прихильників Ющенка з ПР", - сказано в документі.

"У довгому монолозі Фірташ описав розвиток його бізнесу від того, як він був торгівцем їжі до створення РосУкрЕнерго", - йдеться в документі.

"Фірташ стверджував, що Тимошенко співпрацювала з Росією, щоб ліквідувати РосУкрЕнерго, та навів приклади, які мали довести, що вона робила політичні поступки Москві, щоб отримати її підтримку", - йдеться в документі.

В документі також зазначається, що Фірташ "визнав існування зв'язків з російським кримінальним авторитетом Семеном Могилевичем".

За його словами, він потребував дозволу Могилевича на те, щоб "потрапити в бізнес"

"Він був непохитний у тому, що він не вчинив жодного злочину, коли будував свою бізнес-імперію, та жалівся, що аутсайдери не розуміють, що в Україні після розпаду СРСР був період беззаконня", - сказано у документі.

У ньому також зазначається, що Фірташ говорив, що він "дійсно переживає за Україну, та бачив, як російські бізнес-інтереси захоплювали українську економіку".

Після цієї доповіді в документі є коментар співробітника посольства: "Свої аргументи Фірташ висловлював, виходячи з власних бізнес-інтересів. Він бачить Тимошенко як серйозну загрозу своєму бізнесу".

Деталі читайте згодом...

Українська правда

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування