Партія Яценюка обіцяє адвоката всім, кого хапають за "податковий Майдан"

Вівторок, 11 січня 2011, 10:15

"Фронт змін" обіцяє надавати безкоштовну юридичну допомогу учасникам "податкового Майдану", стосовно яких будуть незаконно порушені кримінальні справи.

Про це заявляє у вівторок прес-служба партії.

"Фронт змін" гарантує, що надаватиме безкоштовну юридичну допомогу всім без винятку учасникам маніфестацій, спрямованих проти прийняття нового Податкового кодексу, стосовно яких будуть (або вже були) незаконно порушені кримінальні справи", - сказано в заяві.

Партія пропонує особам, участю яких у акціях протесту проти Податкового кодексу зацікавилися правоохоронні органи, звертатися за телефоном (044) 220-07-73 (попросити переключити на юридичний департамент) або писати на електронну адресу regions@frontzmin.org.

"Фронт змін" наголошує, що до моменту залучення кваліфікованих юристів особи, які викликаються до міліції або прокуратури з метою з’ясування їх причетності до "антиподаткових" мітингів, мають право вимагати надання їм письмового запиту про надання інформації, а також належним чином оформленої повістки до відповідного органу.

Згідно ст. 63 Конституції України, підозрюваний, обвинувачений чи підсудний має право на захист. Кожному заарештованому чи затриманому має бути невідкладно повідомлено про мотиви арешту чи затримання, роз'яснено його права та надано можливість із моменту затримання захищати себе особисто та користуватися правовою допомогою захисника (ст. 29 Конституції).

Згідно зі ст. 63 Конституції України, особа не несе відповідальності за відмову надавати покази або пояснення щодо себе, членів сім'ї чи близьких родичів. Отже, особа має право відмовитися від надання будь-яких пояснень до моменту появи адвоката.

Крім того, незалежно від участі захисника, особа має право не надавати жодних пояснень стосовно себе та близьких родичів.

powered by lun.ua