На Банковій таки вирішили перенести вибори на 2012 рік?

Середа, 19 січня 2011, 09:12

Парламент готовий на початку лютого проголосувати за зміну Конституції з тим, щоб парламентські вибори відбулися у жовтні 2012 року.

Про це пише газета "Сегодня", яка входить до групи СКМ Ріната Ахметова.

Як повідомило джерело видання в адміністрації президента, Банкова теж налаштована перенести вибори на 2012 рік, "не дивлячись на чутки про те, що керівник відомства Сергій Льовочкін нібито готовий допомогти Юлії Тимошенко зірвати голосування щодо зміни Конституції", йдеться у публікації.

"Але навіть готовність Банкової гарантовано дає 288 голосів - 180 регіоналів, 40 позафракційних, 25 комуністів, 20 литвинівців і 22 НУНСівця з груп Жванії і Балоги", - пише газета.

Видання нагадує, що "восени стараннями віце-прем'єра Андрія Клюєва більшості допомогли 15 нунсівців (переважно група Третьякова, УНП та залишки "Народної Самооборони") і 4 нинішніх БЮТівця (всього їх було 10, але шестеро вже перекочували у позафракційні)".

Як йдеться у статті, за словами джерела у фракції БЮТ, "багато хто з його соратників, як і раніше готові голосувати за перенесення виборів".

"Звичайно, всі в нашій фракції розраховують, що достатньо буде голосів НУНСівців, але якщо Клюєв попросить про допомогу, голоси, яких бракує, знайдуться. 300 голосів зберуть. Це на 100%", - сказав він.

Крім того, джерело зазначило, що "більше 50 осіб не вірять, що знову потраплять у Раду за списком Тимошенко", йдеться у публікації.

"Про НУНС взагалі і говорити нічого. Тут упевненість в разі виборів у березні 2011 року мають тільки Яценюк з парою соратників і кілька людей, які вже прописалися у прохідній частині списку БЮТ", - пише газета.

Крім того, БЮТівець Андрій Шкіль заявив: "305-310 голосів у них буде. Опозиція тут вже не здатна ні на що вплинути".

У свою чергу політолог Володимир Фесенко вважає, що БЮТ від перенесення виборів на 2012 рік програє більше всіх.

"Точніше не БЮТ, а Тимошенко і її оточення - адже фракція виборів не хоче. Ще дуже хотів би виборів у 2011-му Тігіпко, але він вплинути ні на що не може. Непогано було б провести їх зараз і для Яценюка з Тягнибоком, але в кінцевому підсумку вони не програють ", - зазначив він.

Як відомо, восени за зміни до Конституції у першому читанні проголосували 305 депутатів при 226 необхідних. Для остаточного внесення змін до Основного закону необхідно 300 голосів.

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування