КРУ розкопало відмивання коштів в Укрспецекспорті

Середа, 19 січня 2011, 12:35

Державна фінансова інспекція (колишня КРУ) виявила зловживання на понад 800 мільйонів гривень у компанії Укрспецекспорт.

Про це розповів на брифінгу в Кабміні голова Державної фінансової інспекції Петро Андрєєв за результатами перевірки діяльності в 2008-2009 та першому кварталі 2010 року.

"В основному це кошти, які підприємства скидали на офшорні компанії під виглядом надання допомоги або укладання якихось угод тощо. Але це просто на просто елементарне відмивання грошей", - заявив він.

Також, говорячи про результати аудиту за 2008-2009 роки, він зазначив, що Державна авіаційна компанія продала 40 одиниць повітряної техніки, призначеної для вантажних перевезень.

За його словами, таким чином державі було нанесено збитків на понад 1 мільярдів гривень.

"Якщо оцінювати ринкову вартість цієї техніки, це більше 1 мільярда гривень, адже це порядку 40 одиниць техніки продано", - зазначив він.

За словами Андрєєва, таким чином була реалізована одна зі схем розкрадання бюджетних коштів, коли державна компанія, створена при міністерстві, реалізує державне майно, введене в якості статутного фонду.

"Так само в цій авіаційній компанії ці літаки були передані їй для проведення вантажних перевезень в тому числі перевезень військових. Для того, щоб зароблені кошти спрямовувалися на реформування армії. Але, на жаль, ми бачимо, як вони ними розпорядилися", - зазначив він.

Українська правда

powered by lun.ua