Генпрокуратура відібрала у донецьких готель

Четвер, 20 січня 2011, 11:10

Генпрокуратура домоглася заборони на відчуження державного пакету акцій київського готелю "Братислава-Десна".

Як пише газета "Дело", Київський апеляційний адмінсуд заборонив Фонду держмайна вилучати зі статутного капіталу держкомпанії "Україна туристична" державні пакети акцій трьох підприємств: "Готельного комплексу "Братислава-Десна", "Туркомплекс "Пролісок" і "Генерального агентства по туризму "Інтурс -Київ".

Судді також наклали заборону на проведення зборів акціонерів цих акціонерних товариств до завершення перевірки Генеральною прокуратурою законності відчуження цінних паперів, пише видання.

Як зазначається у публікації, застосувати такі заходи зажадав заступник генпрокурора ще у квітні 2010 року після відповідного звернення до правоохоронного органу Міністра культури і туризму.

Приводом стало порушення законодавства, яке помітив міністр у відчуженні акцій.

Як відомо, рішення про продаж пакету акцій ухвалив уряд Юлії Тимошенко у лютому 2008 році. Тоді Кабмін прийняв постанову про вилучення зі статутного фонду ДАК "Україна туристична" пакетів акцій відкритих акціонерних товариств.

ФДМ встиг провести конкурс і продати 51% акцій ВАТ "Готельний комплекс "Братислава-Десна" донецькій фірмі "Прайвет Інвестментс" за 20,5 мільйонів гривень.

Компанію "Прайвет Інвестментс" у ЗМІ пов'язують з підприємцем з Донбасу Петром Рахманом.

Однак, у Генпрокуратурі відчуження об'єктів туристичної інфраструктури ДАК "Україна туристична" назвали таким, що "не сприяє реалізації Державної цільової програми з підготовки до проведення в України фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу".

Також представники правоохоронного органу на суді зазначили, що за період діяльності ДАК "Україна туристична" (з 1999 року) трьома вищезгаданими підприємствами отримано чистого доходу від реалізації послуг у сумі 186 мільйонів 400 тисяч гривень.

Перераховано податків і обов'язкових платежів до бюджетів усіх рівнів понад 43 мільйони гривень, розвиток матеріальної бази корпорацією направлено власних оборотних коштів понад 20 мільйонів гривень.

Нові власники підприємства намагалися оскаржити заборону Генпрокуратури в суді, проте їм відмовили вже дві судові інстанції - Окружний адміністративний суд Києва, а в грудні 2010 року - Київський апеляційний адміністративний суд.powered by lun.ua