Українську бібліотеку в Москві обіцяють не закривати: контроль на найвищому рівні

Середа, 26 січня 2011, 07:28

Урегулюванням ситуації навколо Бібліотеки української літератури в Москві займаються на федеральному рівні.

Як повідомляє УНІАН, про це заявила заступник мера Москви з соціальної політики Людмила Швецова у Бібліотеці української літератури у вівторок.

"Найвищі керівники всіх інстанцій федеральних, які мають відношення до розбору цієї ситуації, тримають її під контролем. Жодне рішення не буде віддано на відкуп лінійному виконавцю слідчої процедури", - запевнила Швецова.

За її словами, ситуація навколо бібліотеки розбирається й аналізується і, виходячи з цього, можна бути впевненим, що все вирішиться в інтересах бібліотеки.

Швецова зазначила, що мер міста Сергій Собянін, міністр закордонних справ Сергій Лавров, голова Слідчого комітету Росії Олександр Бастрикін особисто володіють ситуацією й знають, що відбувається в бібліотеці, і будуть приймати відповідні рішення.

Вона зазначила, що слідчі органи працюють у своєму режимі і підпорядковуються президенту Росії.

"Ми не будемо сьогодні раніше, ніж потрібно, давати оцінки слідчим діям", - сказала Швецова.

Вона упевнена, що інцидент і непорозуміння з бібліотекою не потрібно відносити в область нагнітання проблем і складнощів між Україною й Росією.

"Ці відносини розвиваються дуже сприятливо, і все, що тут відбувається, у кожному разі, при будь-якому розкладі, ніколи не призведе до того, щоб українська бібліотека була закрита", - сказала Швецова.

Як повідомлялося, 23 грудня 2010 року відділ боротьби з екстремізмом МВС РФ під час обшуку вилучив із Бібліотеки української літератури в Москві більше 50 книг - за словами міліціонерів, для проведення психолого-лінгвістичної експертизи. Працівники міліції в електронному каталозі набрали слово "націоналізм", і вилучили всі видання, у яких було виявлено це слово.

24 грудня посол України в РФ Владимир Єльченко повідомив, що книги з бібліотеки вилучені в рамках кримінальної справи за фактом поширення екстремістської літератури.

26 грудня директор бібліотеки Наталія Шаріна повідомила, що бібліотека опечатана й закрита. За її словами, 24 грудня в бібліотеці відбувся другий обшук, у результаті якого були вилучені жорсткі диски з комп'ютерів, а також читацькі квитки.

12 січня в МЗС України повідомили, що бібліотека повністю поновила роботу у звичайному режимі.

А 14 січня відбувся третій обшук, у ході якого був вилучений сервер, а директора побив співробітник міліції.

24 січня мер Москви заявив, що уряд міста налаштований продовжувати підтримку діяльності Бібліотеки української літератури.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування