Вдова Кравченка не вірить, що Кучма "замовив" Гонгадзе, а роль Литвина неясна

Четвер, 27 січня 2011, 10:36

Вдова екс-голови МВС Юрія Кравченка упевнена, що в її чоловіка не було мотивів замовляти вбивство Георгія Гонгадзе, і не вірить у причетність до нього Леоніда Кучми.

Про це Тетяна Кравченко заявила в інтерв'ю газеті "Сегодня".

За її словами, те, що в Юрія Кравченка не було особистих мотивів зводити рахунки з Гонгадзе, "цілком очевидно для всіх, крім слідчих прокуратури, і підтверджено численними розслідуваннями ЗМІ".

Вдова екс-міністра зазначила, що журналісти проаналізували всі виступи Георгія Гонгадзе в пресі - і з'ясувалося: "Він (Гонгадзе) згадував ім'я мого чоловіка лише у двох випадках: один раз у прямому ефірі з В'ячеславом Піховшеком, поставивши запитання президенту про стан справ у МВС, другий - у публікації "Політичний стаєр" (12.09.00), у якій досить коректно розміркував про політичне майбутнє Кравченка".

"Цілком очевидно, що подібне не могло стати підставою для розправи над журналістом, тим більше що, як відомо, у той час преса повнилася значно гострішими й агресивнішими випадами на адресу президента й міністра МВС", - заявила Тетяна Кравченко.

"Пізніше Юра мені не раз говорив: "Я не міг цього зробити, мені це абсолютно не потрібно було", - зазначила вона.

Вдова екс-міністра не розуміє: "Чому ті, хто намагається працювати по заздалегідь відпрацьованій (або замовленій?) схемі розслідування уперто не бажають сприймати очевидне: міністр на злеті своєї кар'єри, без п'яти хвилин прем'єр, людина, яка вважається імовірним спадкоємцем президента, ніколи б не стала піддавати ризику свою репутацію".

"Вважати його настільки недальновидним, м'яко кажучи, невиправдано", - додала вона.

На запитання, чи не міг Юрій Кравченко віддати наказ усунути Гонгадзе в силу службового обов’язку, - виконуючи побажання Леоніда Кучми чи Володимира Литвина, які, за однією з версій, могли бути замовниками розправи над журналістом, - дружина Кравченко сказала:

"Про Литвина говорити не буду. Хоча, як мені здається, об'єктивне й незалежне розслідування могло б виявити його роль у цій справі в досить несподіваному для багатьох ракурсі".

"Щодо Леоніда Даниловича, то я не вірю в його причетність до злочинного замовлення. Тому що, знаючи багато деталей, у тому числі й такі, про які не прийнято говорити, добре розумію: ця брудна спецоперація була спрямована, насамперед, проти президента. Проти Леоніда Кучми і його ймовірного наступника. За великим рахунком - проти України", - заявила Тетяна Кравченко, за словами якої Кучма бачив їй чоловіка своїм наступником.

Вона повторила: "У Юрія Кравченка не було жодних особистих мотивів зводити рахунки з Гонгадзе, який був обраний лише тому, що фігурував у скандальних записах Мельниченка".

При цьому вдова міністра зазначила: "Записи після 16-го вересня кудись зникли найтаємничішим чином, і цей сакраментальний факт чомусь зовсім не стурбував слідство. Можливо, тому, що ці записи спроможні виправдати мого чоловіка й пролити світло на реальних замовників злочину?".powered by lun.ua