У Табачника підмінили Концепцію літературної освіти?

1 перегляд
47
Четвер, 3 лютого 2011, 08:18

Деякі тези Концепції літературної освіти, затвердженої Міністерством освіти, були внесені туди без відома розробників.

Про це в ефірі Радіо "Свобода" заявив доктор філологічних наук, член-кореспондент НАН України, завідувач відділу давньої української літератури Микола Сулима, який є одним із розробників концепції.

"Теза про особливу роль російської літератури в Концепції літературної освіти з’явилася, так би мовити, підпільно. Спочатку цю концепцію вивісили анонімно на сайті, потім вона з’явилася під нашими підписами, але я цієї концепції не візував", - сказав він.

"Коли б мені давали на підпис цей текст, я би відмовився його підписати. Але підпис мій стоїть – і я повинен виправдовуватися, що брав участь у формуванні цієї концепції", - заявив Сулима.

26 січня Міністерство освіти і науки, молоді та спорту затвердило Концепцію літературної освіти.

У документі зокрема йдеться, що "особлива роль належить російській літературі як художньо-словесному надбанню, у тісній взаємодії з яким протягом декількох століть формувалася українська література, а також з урахуванням того місця, яке займає російська література у загальнолюдській системі духовно-культурних цінностей".

Газета "Комерсант-Україна" писала, що за цією концепцією російська література у школах буде винесена як окремий предмет, а не інтегрована у вивчення світової літератури, а українську літературу, натомість, зможуть інтегрувати в курс світової літератури.

Однак Міністерство освіти, науки, молоді та спорту і особисто міністр Дмитро Табачник заперечили це.

Авторизуйтесь щоб писати коментарі
Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення
IP: 178.159.208.---presa-a04.02.2011 00:01
Відразу зрозуміло, що це діло рук Табачника, бо ніхто так не пропагандує російську мову та літературу як він. Тому й було підпільно внесено такі зміни до Концепції.
IP: 188.230.28.---долото03.02.2011 16:16
наперсточники - що скажеж - вже нічого - таку владу нам подарував ющенко - і противсіхи - тепер пожинаємо плоди своєї лже демократії - демократії тепер не буде а нами почали запрвляти олігархічно-кримінальні клани
IP: 93.72.53.---SIngoniUM03.02.2011 16:08
Наперсточники, мля.
Таким. як Табачник, змухлювати - що два пальці обі......
IP: 72.82.192.---Liubko03.02.2011 15:52
Послухайте. Перестаньте вже скаржитись, займатись пустопорожніми тавруваннями. Пропонуйте погляди, ідеї, рішення для відстоювання українського.
Справді дістали.
Складається таке враження, що маніпулюванням двома мовами сіють розбрат і ненависть. Чергове приниження значимості української літератури поряд з російською.
Є єдиний і вірний спосіб протистояти україноненависникам. Неукраїнські мови, літератури, науки та інше повинні стояти в одному пакеті і розглядатись як рівнозначні. Що тут неправильно?! Тобто якщо російське, то і скажімо англійське (до речі більш корисне, практичне і перспективне).
IP: 94.153.114.---svatok103.02.2011 15:34
А наперсточники по-честному играть не умеют - только подло. И понимают только язык силы - когда дашь в рожу. А напрашиваются еще как...
Усі коментарі