Янукович просить Коломойського зупинити конфлікт у його газеті

П'ятниця, 25 березня 2011, 11:17

Президент Віктор Янукович стривожений ситуацією, що склалася довкола "Газети по-київськи".

Про це йдеться у заяві прес-служби президента.

"Президент вважає неприйнятним втручання в редакційну політику будь-якого видання. Глава держави закликає власників і редакцію газети зробити все для того, щоб конфлікт був вичерпаний", - сказано у ній.

При цьому у прес-службі зазначили, що "захист вільної преси та свободи слова є непорушним пріоритетом державної політики, яку проводить президент".

"Глава держави зацікавлений у тому, щоб в Україні вільно видавалися будь-які друковані та електронні ЗМІ, незалежно від їх ставлення до влади, а також ідеологічного спрямування", - сказано у повідомленні.

У свою чергу Київська незалежна медіа-профспілка заявляє, що "задоволено зустріла" заяву Януковича відносно "Газети…".

"Однак, щирість слів президента має бути підтверджена практикою. Конфлікт повинен бути вичерпаний без шкоди для журналістського колективу. Відновлення випуску газети і невтручання власників і можновладців у редакційну політику у майбутньому продемонструє, що президент справді виявив принциповість", - сказано у заяві.

КНМП також закликає Януковича не обмежуватися лише “Газетою по-киевски”, адже "моніторинги основних ЗМІ свідчать про те, що в них домінує інформація про владу і значно менше місця відводиться опозиції".

"Такий дисбаланс демонструє наявність цензури в українських ЗМІ. Подібна ситуація склалася не без допомоги владної команди. Ця ситуація має бути виправлена", - заявляють у профспілці. 

На думку членів КНПС, адміністрація президента повинна "в принципі змінити політику тиску на засоби масової інформації".

Як відомо, минулого тижня трудовий колектив "Газеты…" заявив про тиск на редакцію і про намір ліквідувати видання.

За інформацією Київської незалежної медіа-профспілки, приводом для закриття видання стала стаття про спілкування президента Віктора Януковича з народом на річницю свого перебування при владі.

Цього тижня журналісти провели акцію проти закриття видання під стінами адміністрації президента.

"Газета..." входить до медіахолдингу Ігоря Коломойського "Главред-медіа".

Українська правда

powered by lun.ua