Москаль просить відпустити Луценка і обіцяє, що той не втече

1 перегляд
Понеділок, 18 квітня 2011, 09:13

Депутат від НУНС Геннадій Москаль просить Генпрокуратуру не продовжувати термін ув’язнення екс-міністру Юрію Луценку, а випустити його під підписку про невиїзд.

Про це йдеться у його депутатському зверненні до першого заступника Генпрокурора Рената Кузьміна, який у інтерв’ю заявив, що серед причин арешту Юрія Луценка називали коментар самого Москаля.

Він нагадав, що в своєму інтерв’ю серед причин про взяття Луценка під варту Кузьмін назвав його висловлювання про план, який начебто існував щодо виїзду Ю.Луценка за кордон.

"Хочу повідомити Вам, що факт затримання Луценка 26 грудня 2010р. спецпідрозділом СБУ "Альфа" я прокоментував ЗМІ таким чином: "Якщо в Україні немає справедливості і правоохоронні органи затримують таких відомих політичних діячів, як Ю.Луценко, тоді треба шукати політичного притулку за кордоном". Це висловлювання може бути розцінене тільки в контексті "Декларації про свободу політичних дебатів у ЗМІ", його жодним чином не можна використовувати, як доказ у кримінальній справі", - зазначив Москаль.

Він також нагадав, що пізніше він заявляв, що, незважаючи на всі умови, які були у Луценка для виїзду за кордон і отримання політичного притулку, він виїжджати з України категорично відмовився.

"Слідство не встановило жодних приготувань – ні з мого боку, ні з боку Луценка – щодо його виїзду за кордон, пошуку країни, яка надала б статус політичного біженця тощо. А коментарі в контексті "Декларації про свободу політичних дебатів у ЗМІ" не можуть використовуватися, як юридична підстава для арешту", - зазначив він.

"З огляду на це, а також враховуючи, що термін утримання Луценка під вартою закінчується, прошу не наполягати в суді на продовженні арешту, а обмежитися відносно підслідного підпискою про невиїзд", - зазначив він.

"Зі свого боку гарантую, що у випадку звільнення Луценка з-під варти не буде здійснюватися жодних спроб щодо його виїзду за кордон із метою отримання політичного притулку чи статусу біженця", - додав Москаль.

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua