Янукович: Без харківських угод ми втратили б країну

Четвер, 21 квітня 2011, 16:48

Президент Віктор Янукович стверджує, що без підписання "харківських угод" Україна втратила б не лише промисловість, але й країну.

Про це він заявив в четвер на прес-конференції в Черкасах, передає УНІАН.

Янукович підкреслив, що ще рік тому під час свого першого візиту до Росії він говорив, що газові домовленості, досягнуті в січні 2009 року, були для України, м’яко кажучи, неприйнятні, оскільки Україна отримала для себе не підйомну базову ціну у 450 дол.

"Це ціна для Україна непідйомна і вона некоректна, і несправедлива", - сказав Янукович, зауваживши, що саме тому Україна робитиме це, щоб вирішити цю проблему так, щоб це задовольнило і Україну, і Росію.

"І шукаючи шлях до зниження ціни на газ, ми зробили перший крок у минулому році, підписавши газові угоди ("харківські угоди"), і ми знизили ціну на газ на 100 дол. за тисячу кубічних метрів", - сказав він.

"Якби ми цього не зробили, я тоді казав і зараз кажу, свідомо кажу, ми загубили б не тільки промисловість, а ми б загубили країну", - заявив Янукович.

Він пояснив, що без підписання "харківських угод" Україна змушена була б зупинити всі базові галузі промисловості, що вплинуло б і на все інше.

"Рік ми прожили з цією ціною. Що далі? Далі ми бачимо, що ситуація на межі. Ми платимо сьогодні цю ціну на газ, але це дуже дорого. Дуже. І наша промисловість знаходиться на межі конкурентоспроможності", - сказав президент, додавши, що Україна шукатиме шляхи для перегляду ціни на газ, і один з таких шляхів – це перехід на розрахунки в рублях.powered by lun.ua
Усі новини...