Московський патріархат попросив у Януковича новий статус

П'ятниця, 22 квітня 2011, 15:30

Українська православна церква Московського патріархату просить президента Віктора Януковича надати їй право юридичної особи.

Про це сказав предстоятель УПЦ (МП) Володимир під час доповіді на зустрічі президента з главами християнських конфесій, повідомляє Zn.ua.

"Українська православна церква вже багато років просить надати їй право юридичної особи. Це сприяло би розвитку церковної інфраструктури, її організаційної єдності і надало б можливість, у тому числі, кращої координації соціального, благодійного і просвітницького служіння Церкви", - сказав Володимир.

"При цьому ми просимо статус юридичної особи для себе, для Української православної церкви, і залишаємо за іншими релігійними організаціями право такого статусу не набувати, якщо це суперечить їхнім внутрішнім настановам або традиціям", - додав він.

У свою чергу керівник Релігійно-інформаційної служби України Тарас Антошевський висловив думку, що такий статус дозволить Церквам приватизувати храми.

У цьому випадку, за його словами, навіть за зміни конфесійної приналежності громади, сама будівля храму залишиться у власника.
 
"Зараз, правда, виникла інша цікава тенденція. В очікуванні права на юридичний статус церква почала тиснути на громади, щоб ті передавали права на храми єпархіальним управлінням (які також мають статус юридичних осіб)", - сказав Антошевський.

"Це також не дозволило би громаді перейти в іншу конфесію зі своїм храмом. Це викликало локальні протести. Зокрема, призвело до переходу деяких парафій в Одеській області з УПЦ (МП) до УПЦ (КП)", - додав він.

Сьогодні статусом юридичних осіб користуються окремі церковні громади, які, як правило, орендують приміщення храмів у державних органів.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua