Могильов нагородив міліціонерів за Львів. Каже, врятували від кровопролиття

П'ятниця, 13 травня 2011, 11:22

Міністр внутрішніх справ Анатолій Могильов заявляє, що працівники міліції під час подій у Львові 9 травня діяли професійно і не допустили масових заворушень.

Про це він заявив, доповідаючи перед депутатами у Верховній Раді у п’ятницю.

"Працівники міліції 9 травня працювали професійно, грамотно, діяли адекватно до ситуації і не допустили масових заворушень і кровопролиття у Львові. Ми не допустили кровопролиття, це головне", - сказав Могильов.

Він також заявив, що міліція у Львові "діяла ще м’яко відносно екстремістських елементів" і навів приклади того, "як жорстко підрозділи поліції у європейських країнах припиняють дії радикально налаштованих осіб під час масових порушень правопорядку".

"Тому я прийняв рішення про заохочення особового складу, який брав участь у цих діях у Львові", - сказав Могильов.

За його словами, ініціаторами провокацій у Львові були "екстремістські сили", які почали зривати георгіївські стрічки з ветеранів.

"Якщо окремі екстремістськи налаштовані сили, розуміючи, що треба відпрацьовувати вкладений у них ресурс, вирішили ініціювати конфлікт і почали, як шуліки, нападати на окремих ветеранів, зриваючи з них символіку, то ці громадяни, або панове, будуть відповідати однозначно", - сказав Могильов.

"Якщо б міліція не вжила всіх необхідних заходів, то у Львові було би побоїще набагато серйозніше і страшніше. Яке, до речі, і планували ті особи, які нападали на ветеранів. А враховуючи те, що їм це не вдалося, тепер вони намагаються виправдати свою безпорадність ідейним розкручуванням ситуації", - додав він.

Могильов також зазначив, що внаслідок подій 9 травня у Львові було порушено 5 кримінальних справ.

"Одну порушено за фактом масових заворушень. У трьох справах встановлені особи, які брали участь у цих подіях. Одну особу оголошено в розшук, за нашими даними вона виїхала за межі України", - сказав він.

За словами міністра, внаслідок інциденту усього за меддопомогою у Львові звернулися 17 осіб, 2 з них були госпіталізовані – одна людина з вогнепальним пораненням колінного суглоба, інша – з серйозним забиттям ноги.

За фактом застосування травматичного пістолета порушено кримінальну справу.

"Встановлена особа, яка володіє цією травматичною зброєю. Вона має на це відповідний дозвіл згідно з законодавством. Як звучить з його пояснення, на нього напали невідомі особи, які зривали з нього стрічки. Ці особи встановлені. Я хочу нагадати, що травматична зброя є зброєю активної самооборони і громадянин має право її застосовувати у певних рамках самооборони", - заявив Могильов.

Українська правдаpowered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!