В ЧЕХІЇ ВВАЖАЮТЬ, ЩО УКРАЇНА МСТИТЬ ЗА ДАНИЛИШИНА

П'ятниця, 13 травня 2011, 21:12

Міністерство закордонних справ Чехії вважає, що висилка двох чеських дипломатів з України може бути помстою за надання політичного притулку Богдану Данилишину.

Так міністр закордонних справ Чехії Карел Шварценберг прокоментував новину про вигнання чеських дипломатів з Києва, повідомляє чеське видання Idnes.

"Існує підозра, що мова йде не про шпигунство, але про відповідь за надання притулку екс-міністру економіки України Богдану Данилишину", - сказав Шварценберг через свого офіційного представника.

У свою чергу директор департаменту інформаційної політики МЗС України Олег Волошин спростував зв'язок між висилкою чеських дипломатів і наданням Прагою політичного притулку екс-міністру.

Він підкреслив, що є багаторічна практика, згідно з якою в разі протиправної діяльності проти України, її національних інтересів робиться все для припинення таких дій.

"А оскільки дипломати мають імунітет, то вони не були притягнуті до відповідальності на території України, а були вислані", - цитує Волошина "Інтерфакс-Україна".

Український дипломат додав, що Київ і далі буде рішучим чином відстоювати свої національні інтереси в сфері безпеки.

"Що стосується справи Данилишина, то вона ніколи не була чинником, що визначає нашу позицію по відношенню до офіційної Праги", - заявив він.

Як відомо, Україна висилає зі своєї території двох співробітників посольства Чехії за військовий шпіонаж.

Мова йде про аташе з питань оборони Посольства Чеської Республіки в Україні полковника Зденека Кубічека та військового аташе Посольства Чеської Республіки в Україні майора Петру Новотну

Українська правдаpowered by lun.ua