Рада "поставила крапку" у дискусії про вступ до Митного союзу

Четвер, 19 травня 2011, 21:16

Європейська інтеграція визначена одним із головних зовнішньополітичних пріоритетів України.

Відповідне положення міститься в постанові "Про рекомендації парламентських слухань на тему: "Про стан і перспективи розвитку економічних відносин України з ЄС (зона вільної торгівлі) та Митним союзом", ухваленій Верховною Радою у четвер, повідомляє УНІАН.

Це рішення підтримали 289 із 385 депутатів, зареєстрованих в сесійній залі.

Відповідно до постанови, Кабінет міністрів у четвертому кварталі 2011 року має поінформувати Верховну Раду про стан виконання рекомендацій парламентських слухань.

В рекомендаціях зазначається, що європейська інтеграція визначається одним із головних зовнішньополітичних пріоритетів нашої держави, і основним першочерговим завданням на найближчу перспективу є завершення переговорів та підписання Угоди про створення зони вільної торгівлі між Україною та ЄС як невід'ємної частини Угоди про асоціацію з ЄС.

Водночас зазначається, що підтримка розвитку торговельно-економічного, науково-технічного та інвестиційного співробітництва України з іноземними державами на взаємовигідній основі також відноситься до засадничих принципів зовнішньої політики України.

"Це є міцним підґрунтям для розбудови взаємодії з новоутвореним Митним союзом Білорусі, Казахстану та Росії як на багатосторонній, так і на двосторонній взаємовигідній основі" - сказано в рекомендаціях.

Згідно із документом, Верховній раді рекомендовано активізувати діяльність щодо прийняття законів, спрямованих на адаптацію законодавства України із законодавством ЄС та нормами і принципами СОТ.

Як зазначив віце-спікер Микола Томенко, коментуючи цю постанову, парламент таким чином поставив крапку в дискусії про вступ України до Митного союзу.powered by lun.ua