Партнерський збір УП. Задонать на дрони та РЕБи

Закордонних журналістів в Україні прирівняли до вітчизняних

П'ятниця, 20 травня 2011, 08:55

Іноземні журналісти можуть вільно працювати в Україні без попередньої акредитації в Міністерстві закордонних справ.

Акредитація скасована з 9 травня, коли набув чинності закон "Про доступ до публічної інформації".

Обмеження для іноземних журналістів, так само, як і для їхніх українських колег, настають лише в разі відвідування заходів в органах державної влади, повідомив "Deutsche Welle" речник МЗС України Олександр Дикусаров.

Для цього, згідно із новим законом, міністерства та відомства мають право вимагати попередньої акредитації представників ЗМІ, незалежно від їхнього громадянства.

Координатор лабораторії законодавчих ініціатив  Ігор Когут сподівається, що скасування акредитації для іноземних журналістів стимулюватиме присутність іноземних ЗМІ в Україні.

Він не вважає великою проблемою необхідність акредитації на окремі заходи в органах влади. Когут також закликав з розумінням сприймати неготовність влади забезпечити цілковито відкритий доступ преси до інформаційних ресурсів, хоч "це не демократично".

Водночас, лідер Комітету "Рівність можливостей" Олександр Чекмишев нагадав, що за президентства Віктора Ющенка вже був розроблений рекомендований порядок вільного доступу журналістів на офіційні заходи за європейським зразком.

Натомість, за його словами, за останній рік і президентська прес-служба, і відповідні структури на місцевому рівні стали використовувати акредитацію як інструмент для відмови у доступі до офіційних заходів незалежним журналістам та працівникам опозиційних ЗМІ із посиланням на брак місця.

На думку Чекмишева, це суперечить заявам можновладців про відданість запровадженню європейських стандартів і є "пошуком способів з обмеження в доступі до інформації і журналістів, і громадськості".

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: