Луценко каже, що в нього вкрали його право

П'ятниця, 27 травня 2011, 18:36

Екс-міністр внутрішніх справ Юрій Луценко вважає, що введення в Україні суду присяжних розвалило б всі замовні справи, які фабрикуються в правоохоронних органах.

Таку думку він озвучив під час засідання Печерського суду, повідомляє прес-служба "Народної самооборони".

"Для них прецедент суду присяжних - це смерть для каральної системи прокурорсько-суддівської вертикалі, яка збудована в Україні. Як тільки з'явиться незалежний від адміністрації президента, прокуратури, Вищої ради юстиції суд - рухнуть замовні рішення", - заявив Луценко.

За його словами, розгляд його справи професійними суддями не дає йому надії на справедливе рішення через залежність цих суддів від влади.

"Я не погоджусь з будь-яким складом суду не тому, що вони погані, а тому що вони залежні. Можливо, серед них і є нормальні люди, але я точно знаю, що вони залежні і будуть виконувати певні завдання", - заявив екс-міністр.

"Про це свідчать останні роки тих "беспрєдєльних" рішень, які вони приймають. В країні, де рідний брат генпрокурора очолює вищу інстанцію по моєму питанню - не може бути справедливого суду", - заявив Луценко.

Він зауважив, що в Конституції "чорним по білому записано, що людина має право на суддю, судову колегію або суд присяжних", і він готовий погодитись з будь-яким рішенням, яке винесе суд присяжних.

"Якщо рішення суду присяжних буде не на мою користь, я погоджусь. Але вони вкрали в мене це право", - зауважив екс-міністр.

Українська правдаpowered by lun.ua