Партнерський збір УП. Задонать на дрони та РЕБи

18 тисяч журналістів просяться до Януковича

Понеділок, 30 травня 2011, 17:17

Нацiональна спiлка журналiстiв України (НСЖУ) заявляє про факти утиску ЗМI та журналiстiв i готова обговорити цю проблему з главою держави.

"Якщо ви готовi почути 18 тисяч членiв спiлки, секретарi НСЖУ готовi зустрiтися з вами, щоб детальнiше обговорити ситуацiю", - йдеться у вiдкритому листi голови НСЖУ Iгоря Лубченка на адресу президента України Вiктора Януковича, повідомляє Інтерфакс-Україна.

У листi зазначено, що Янукович у своєму зверненнi з нагоди Мiжнародного дня свободи преси закликав навести конкретнi приклади порушень у державi свободи слова та пообiцяв вiдреагувати на них.

"Взагалi-то пiд час вашої президентської каденцiї ми неодноразово мали намiр достукатися до вас з приводу болючих проблем української журналiстики, але, на жаль, конкретних зрушень не побачили. Тому зробимо нову спробу", - наголосив Лубченко.

У своєму листi вiн навiв одинадцять фактiв, якi, на думку НСЖУ, свiдчать про порушення у сферi свободи слова.

Зокрема, припинення трансляцiї черкаського телеканалу "Антена-плюс" оператором "Воля"; звiльнення на вимогу голови Черкаської ОДА Сергiя Тулуба гендиректора обласної ТРК Михайла Калiнiченка; звiльнення Володимира Глядаченка з посади директора Нiкопольського КП "Телерадiокомпанiя "Пiвденна зоря".

"У листi наведено не всi факти утискiв ЗМI та журналiстiв - їх, на жаль, бiльше. Ви неодноразово вiдзначали роль вiльної журналiстики у розбудовi громадянського суспiльства. І в цьому ми з вами єдинi", - наголошується в листi.

НСЖУ об'єднує здебільшого журналістів комунальних та регіональних ЗМІ, які здебільшого не критикують владу.

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: