Економічна правда запрошує на перший за час великої війни Банківський форум

Міжнародні експерти бояться, що на виборах влада "зацементує" всю Україну

Вівторок, 14 червня 2011, 13:35

Міжнародна правозахисна організація "Freedom House" занепокоєна ситуацією навколо парламентських виборів, які призначено на листопад 2012 року.

Про це сказано у звіті організації "Б’ючи на сполох. На захист демократії в Україні", йдеться у прес-релізі "Freedom House".

Зокрема, експерти висловили занепокоєння впливом влади на електоральне середовище такими методами, які завдають шкоди політичним перспективам незалежних та опозиційних сил і які допоможуть сконцентрувати владу в руках керівної партії й у Києві, й у регіонах.

Представники "Freedom House" вбачають ключове питання у тому, якою саме буде виборча система.

"Freedom House" закликає українську владу співпрацювати з Венеціанською комісією при підготовці змін до виборчого законодавства.

Експерти також застерігають українську владу від спроб обмежити свободу діяльності громадських організацій.

Один із авторів звіту, виконавчий віце-президент Атлантичної Ради Деймон Вілсон підкреслив, що для того щоб відповідати міжнародним демократичним стандартам, Україна має створити сприятливе законодавче поле для роботи неурядових організацій.

При цьому він висловився проти намірів влади обмежити іноземне фінансування таких організацій, підкресливши, що ухвалення подібної норми поставить Україну поза межі від демократичного світу.

За словами виконавчого директора "Freedom House" Девіда Кремера, готовність до проведення наступних парламентських виборів відповідно до стандартів ОБСЄ буде тестом на демократичність української влади.

Українська правда

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Усі новини...
Реклама: