Євродепутат запевняє, що санкцій проти України не буде

Середа, 15 червня 2011, 18:30

Європейський Союз не планує вводити жодних санкцій проти українських властей за порушення демократичних стандартів, але очікує поліпшення в цій сфері.

Про це сказав депутат Європейського парламенту Павел Залевський, який представляє в найвищому законодавчому органі Євросоюзу Польщу, повідомляє УНІАН.

"Немає мови про жодні санкції. Ніхто серйозний цього не представляв: ні Європейська комісія, ні Рада, ні Європейський парламент", - сказав він.

Депутат зазначив, що першочерговим завданням європейці бачать завершення переговорів в питанні створення зони вільної торгівлі та підписання договору про Асоціацію з Україною.

"Усі наполягають на тому, аби вона була підписана: це не лише зменшення митних ставок, але також перенесення європейських стандартів в Україну. Ми вважаємо, що це також перенесеться на політичні стандарти", - сказав депутат.

Залевський назвав загальноєвропейською практикою ситуацію, коли власті не обмежують можливості виїзду за кордон особи, проти якої ведеться розслідування, якщо немає загрози втечі.

Він висловив сподівання, що українські власті знімуть обмеження на виїзд з України екс-глави українського уряду Юлії Тимошенко, зауваживши, що вона своєю поведінкою підтвердила, що не намагається втекти від переслідування за кордон.

"Це справа стандартів, виконання яких ми очікуємо", - сказав євродепутат.

Як відомо, раніше депутат Європарламенту від Чехії Зузана Ройтова висловила думку, що Європейський Союз може застосувати санкції проти України за порушення демократичних стандартів в державі.

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою.