У Януковича суди присяжних хочуть дати лише "довічним"

П'ятниця, 17 червня 2011, 23:28

Новий Кримінально-процесуальний кодекс буде передбачати суд присяжних, здебільшого для осіб, яким загрожує довічне позбавлення волі.

Про це повідомив радник президента, керівник Головного управління з питань судоустрою адміністрації президента Андрій Портнов в ефірі телеканалу "Інтер".

"Новий Кримінально-процесуальний кодекс, відповідно до української Конституції, передбачає деякі випадки, коли суд присяжних буде розглядати справу", - розповів він.

"Це, перш за все, буде відбуватися, у випадку коли за злочин передбачається міра покарання у вигляді довічного позбавлення волі", - уточнив радник.

При цьому Портнов зазначив, що суд присяжних буде скликатися, якщо є відповідне клопотання підсудного.

"В світі є різні думки щодо цього питання. Наприклад, Великобританія і США застосовують суд присяжних. Німеччина не застосовує. В деяких країнах балканських, деяких скандинавських є симбіоз народних засідателів і присяжних судді. Коли три судді і два присяжних сидять", - розповів він.

При цьому радник президента зазначив, що реалізувати систему судів присяжних в Україні вкрай важко.

"В США держава на одного присяжного на добу витрачає 40 доларів. Уявіть, в Україні у нас 666 судів перший інстанцій, які розглядають кримінальні справи. Уявіть, по 12 осіб з чергуванням передбачити суди присяжних по всіх видах злочину", - заявив він.

Українська правдаpowered by lun.ua