Лавров: "політичних ігор" навколо Чорноморського флоту не буде

Неділя, 5 червня 2011, 19:28

Україна і Росія не мають наміру "затівати політичні ігри" навколо неврегульованих питань розміщення Чорноморського флоту.

Про це заявив міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров в інтерв'ю радіостанції "Эхо Москвы".

За його словами, "будь-яка ситуація, яка пов'язана з розміщенням збройних сил однієї держави на території іншої суверенної держави, пов'язана з величезною кількістю практичних питань".

"Були підписані базові угоди щодо Чорноморського флоту, вони абсолютно ніким не піддаються сумніву. Але в цих же базових угодах було зафіксовано, що деталі найрізноманітніші з питань, які будуть виникати в процесі перебування російського Чорноморського флоту на українській території, будуть узгоджуватися в додаткових угодах", - зазначив Лавров.

За його словами, таких "галузевих" угод підписано вже кілька десятків. "Залишаються ще проекти документів, які знаходяться в переговорному процесі", - додав міністр.

"Бувають ситуації, в яких відсутність такої договірно-правової бази створює проблеми. Але в нас при нинішньому українському керівництві є абсолютне зустрічне розуміння того, що потрібно не намагатися якісь політичні ігри затівати на тлі відсутності деталізації ось цих домовленостей, а професійно компетентно сідати і регулювати ці питання", - сказав Лавров.

Міністр також заявив, що між Україною і Росією "досягнуто принципове розуміння" вирішення проблеми Керченської протоки.

"Буде, сподіваюся, в найближчому майбутньому оголошено про досягнення домовленості, яка охоплює у всеосяжному контексті всі 3 компоненти цієї проблеми: Керченська протока, Азовське море, Чорне море", - зазначив він.

Українська правда

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою.